iphoneunuzda-aksiyonun-tabanina-vuracaginiz-birbirinden-hos-10-apple-arcade-macera-oyunu-pEy4ycvg.jpeg

iPhone’unuzda Aksiyonun Tabanına Vuracağınız Birbirinden Hoş 10 Apple Arcade Macera Oyunu

Eskiden yapıları gereği kimi oyun türleri sadece bilgisayar ve konsollarda çarçabuk oynanabiliyordu. Günümüzde ise artık macera tipi üzere aksiyonu bol gerçek vakitli oyunlar yalnızca oyun aygıtlarında değil, telefonlarda da rahatlıkla oynanabilir durumda.

Apple Arcade’in 200’ü aşkın devasa oyun kataloğunda oynanmayı bekleyen onlarca macera oyunu bulunuyor. Ayda sadece 69,99 TL karşılığında yüzlerce oyun sunan Apple Arcade’de, cinsin en düzgünlerini ihtimamla seçerek siz pahalı okurlarımız için bir seçki hazırladık.

Sizler de tüm bu oyunların tadını çıkarmak için buraya tıklayarak Apple Arcade’e üye olabilirsiniz.

Macera cinsinin bağımlıları için Apple Arcade kütüphanesinde yer alan en eğlenceli 10 oyun

  • The Oregon Trail
  • The Last Campfire
  • Exit the Gungeon
  • Sneaky Sasquatch
  • Heroish
  • Dandara Trials of Fear
  • Gibbon Beyond the Trees
  • Shantae and the Seven Sirens
  • Mutazione
  • Pilgrims

Vahşi batıda geçen piksel grafikli macera oyunu: The Oregon Trail

Adını ABD’deki Oregon Yolu’ndan alan, yepyenisi 1971 yılında piyasaya sürülmüş ve günümüz oyun standartlarına göre tekrardan geliştirilen The Oregon Trail, tarihteki gerçek olayları bahis alan bir kıssaya sahip.

Oyuna eğitici kısmında başlıyoruz. 3 göçmen olarak çıktığımız bu yolda kendimizi yolda kalmış acemi bir kafilenin içinde buluyoruz ve maceramız burada başlıyor. Türkçe lisan takviyesi bulunan bu şirin macera oyununu Apple Arcade ile deneyimleyebilirsiniz. 

Çıktığı periyot yılın en âlâ bağımsız oyununa aday gösterilen: The Last Campfire

Arkadaş grubumuzdan başka düşüp tuzaklarla dolu gizemli bir ormanda hapsolmuş, konutuna dönmeye çalışan küçük bir kor olarak oynadığımız bu oyunda, cebimizdeki küçük kamp ateşleri bizlere yardım ediyor.

Çeşitli bulmacaları çözerek ilerlediğimiz bu güçlü seyahatte amacımız son kamp ateşini yakmak. Oyun ilginizi çektiyse, Apple Arcade üyeliğinizle birlikte oyuna ulaşabilirsiniz.  

Aksiyonun bir an bile durmadığı, 2 boyutlu arcade macera oyunu: Exit the Gungeon

Serinin ilk oyunu Enter the Gungeon’da amacımız Gungeon’a girmekti. Bu oyunda ise gayemiz burayı terk etmek zira Gungeon yıkılıyor. Hikâye olarak birinci oyunla biraz irtibatlı olsa da Exit the Gungeon, öyküsü için değil; oynanış mekaniğinin harikalığından dolayı oynanacak bir oyun.

Oynanışa ve ilerleyişe bağlı olarak durmadan gelişen silahlar, değişen yerler ve düşmanlarlaaksiyonun doruğunu yaşayacaksınız. Apple Arcade’in en eğlenceli oyunlarından Exit the Gungeon’ı cinsin sevmeyenlerine bile öneriyoruz!

Apple Arcade’in lansmanında tanıtılan, App Store’un en özel oyunu: Sneaky Sasquatch

Oyunun isminden da anlaşılacağı üzere sinsi bir koca ayağı canlandırdığımız bu aksiyon macera oyunu, Apple Arcade sisteminde yılın oyunu mükafatını kazanan ilk oyun olarak karşımızda. 

Yapılacak şeylerin neredeyse sonu olmadığı, açık dünya havası veren bu oyunda insan kılığına girip insanların ortasına sızarak oyunda ilerliyoruz.Apple Arcade’in en çarpıcı oyunlarından biri olan Sneaky Sasquatch, Arcade kütüphanesinde sevenlerini bekliyor.

Oynaması kolay fakat strateji kurması biraz zorlayıcı olan destansı oyun: HEROish

HEROish, 6 karakter ortasında seçim yapabildiğimiz, macera tipinin yanı sıra hem strateji hem de rol yapma oyunu olarak karşımıza geliyor. Oynanış mekaniği olarak olağan ataklarımızın yanında bir de sihirli kartlarımız bulunuyor. 

Topladığıımız kartları gerçek vakitte ve hakikat yerde kullanarak rakiplerimize karşı kalemizi savunduğumuz bu renkli oyunu Apple Arcade kataloğu üzerinden oynamak mümkün. 

Alışılmışın dışında oynanış mekanikleri ve tuhaf atmosferiyle ilgi çeken bir oyun: Dandara Trials of Fear

Karakterimiz, “Salt” adı verilen ve barışın karar sürdüğü bir cihanda yaşamakta. Salt cihanında her şey kusursuz halde ilerlerken “altın fikir” ismi verilen bir oluşum, bu kozmosa adeta bir kanser üzere yayılarak düzendeki dengeyi yerle bir ediyor.

Salt kozmosunun özgür halkı artık maalesef özgür değil. Ana karakterimiz Dandara, bu kaygı atmosferinde bizlere eşlik ediyor ve Salt’ın üzerindeki laneti kırmaya çalışıyoruz. Retro grafiklere sahip olan bu ilgi cazip oyunu Apple Arcade kütüphanesinden oynayabilirsiniz.

Oyunculara toplumsal bir ileti vermeyi amaçlayan, akıcı ve eğlenceli mekanikleriyle: Gibbon: Beyond the Trees

Yemyeşil bir ormanda kısımdan kısma maceraya atladığımız bu oyunda kuşağı tükenmekte olan Gibon maymunlarını canlandırıyoruz. İlerledikçe yeni kısımlara geçerek ormanı keşfetmeye devam ediyoruz.

Sanat dizaynıyla büyüleyen Gibbon: Beyond the Trees, kolay oynanış mekanikleri ve dinlendirici müzikleri ile can meşakkatine birebir oyunların başında geliyor. Apple Arcade üyeliği ile bu oyunu fiyatsız oynayabilirsiniz.

Efsanevi Shantae serisi, yıllar sonra çıkan son oyunu ile tekrar bizlerle: Shantae and the Seven Sirens

Yarı cin olan karakterimiz, oyunun başında bir dans şenliğine katılacaktır lakin bu şenlik için başka 5 yarı cin dostunu da bulması gerekmekte. Dostlarımızı bulduktan sonra sahneye çıkıp dans performansımızı sergileyecekken olanlar oluyor.

Gösteri sırasında bir anda sahne ışıkları sönüyor ve arkadaşlarımız esrarengiz bir formda ortadan kayboluyor. Çeşitli büyülerle zindanlara girerek arkadaşlarımızı bulmak için karşımıza çıkan düşmanlarla savaşıyoruz.

Oyunun kıssası ilginizi çektiyse Apple Arcade üzerinden oyuna göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ağır bir hastalığa yakalanan dedesini düzgünleştirmeye çalışan küçük bir çocuk olarak oynadığımız: Mutazione

Kai isminde 15 yaşında bir çocuğu yönettiğimiz ve hasta dedemize moral vermek için Mutazione adasına geldiğimiz bu oyun her ne kadar sempatik görünse de oldukça gizemli bir kıssaya sahip.

Bir vakitler verimli topraklarıyla bir tatil köyü olan Mutazione adası, bir felaket sonucu resmen çürümeye yüz tutmuş, köy halkının çoğu mutasyon geçirerek hastalanmaya başlamıştır. Bu adanın gizemini çözmek tabii ki bize düşüyor.

Türkçe lisan desteği sayesinde kıssasına hakim olarak oynayabileceğiniz bu kaliteli imale Apple Arcade kataloğundan ulaşabilirsiniz.

Kurulan diyalogların görsel içerikli baloncuklarla yapıldığı, kendine mahsus sanat tasarımı ve oynanış biçimiyle: Pilgrims

Karşınıza çıkan bulmacaları birden fazla usulle çözüme ulaştırabileceğiniz, epey kısa lakin kendine has bir kıssaya sahip olan Pilgrims’te bir gezgin olarak türlü maceralara atılıyoruz.

Keşif hissini hissettirme konusunda başarılı olan Pilgrims, el çizimi grafikleriyle bir oturuşta bitirebileceğiniz bir oyun olarak Apple Arcade kütüphanesinde cinsin sevenlerini bekliyor. 

Sizler de tüm bu oyunların tadını çıkarmak için buraya tıklayarak Apple Arcade’e üye olabilirsiniz.

Comments are closed.