iphone-16-modellerinin-yeni-maketleri-goruntude-yan-yana-goruntulendi-Mg1RYnH8.jpg

iPhone 16 modellerinin yeni maketleri görüntüde yan yana görüntülendi

iPhone 16 serisinin tanıtılmasına neredeyse dört ay kaldığından heyecan gitgide artıyor. Lakin iddia edebileceğiniz üzere, yılın en çok beklenen telefonları için şimdiden internette pek çok söylenti dolaşıyor. Bunlar ortasında; yeni bir çekim düğmesi, daha büyük pil ve ekran boyutları, iki yeni titanyum renk seçeneği, lens parlamasını azaltacak yeni bir kaplama teknolojisi üzere birçok söylenti mevcut.

Son ortaya çıkan söylenti ise YouTube kanalı EFTM tarafından geliyor. Kanal, iPhone 16 serisine ilişkin olduğu sav edilen kimi maket modeller ile Eylül ayında Apple’dan neler bekleyebileceğimizi gözler önüne seriyor. iPhone 16 serisine ilişkin olduğu tez edilen metal maketlere bakarak serinin tüm ayrıntılarını anlamak hayli güç olsa da maketlerde söylentilere husus olan dikey kamera modülü yer alıyor.

Bununla birlikte, tezlere bahis olan aksiyon düğmesi de maketlerde görülebiliyor. Ayrıyeten, YouTube kanalının paylaştığı maketlere nazaran, çekim düğmesi dört iPhone 16 modelinde de yer alıyor. Görüntü, yakalama düğmesinin mevcut iPhone 15’te SIM tepsisinin bulunduğu yere konumlandırıldığını gösteriyor.

Peki bu tam olarak ne manaya geliyor? Apple, ABD’de satılan iPhone’larda eSIM’i standart hale getirdikten sonra daha fazla bölgede telefonlarından fizikî SIM kartlarını kaldırmayı düşünüyor olabilir. iPhone 16 Pro Max’in argüman edilen maket üniteleri de söylentilere uygun olarak hafif bir tasarım değişikliği, yani yüksekliğinde hafif bir artışı işaret ediyor.

Comments are closed.