ios-18in-yapay-zekasindan-yeni-bilgiler-geldi-uJWFldvB.jpeg

iOS 18’in yapay zekasından yeni bilgiler geldi!

Yeni bir rapora nazaran Apple, iOS 18 ile bulut tabanlı teknolojileri kullanmayan yapay zeka özellikleri sunacak. Gücünü büsbütün iPhone’dan alacak yapay zeka özelliklerinin, aygıtlarda mahallî olarak çalışması bekleniyor.

iOS 18’in yapay zeka özellikleri iPhone tabanlı olacak

Bloomberg editörü Mark Gurman, Apple’ın iOS 18 ile sunacağı birinci yapay zeka özelliklerini ele aldı. Gurman, Apple’ın büyük lisan modelinin ve yapay zeka güç veren yazılımın rastgele bir bulut sürece dayanmayacağını bildirdi.

Bu da Siri, Spotlight ve Mesajlar üzere Apple uygulamalarındaki yeni özelliklerin, iPhone’un donanımından besleneceğini gösteriyor. iOS 18’in ayrıyeten sunuculara dayanan bir sohbet botu içermesi beklenmiyor.

Yeni üretken yapay zeka, Siri’yi karmaşık soruları yanıtlamada daha güzel hale getirmeyi ve Mesajlar’da cümleleri otomatik doldurma üzere özelliklere kapı aralayacak. Ayrıyeten Safari, Kısayollar, Apple Music, Sıhhat ve Keynote üzere uygulamalara da yapay zeka özellikleri getirecek.

iOS’un son büyük görsel revizyonu 2013 yılında, daha düz ve çağdaş bir tasarım lisanıyla yapılmıştı. iOS 7 ile düz simgelere ve sade bir temaya geçiş yapan Apple, 10 yılı aşkın müddet sonra bu arayüzden de vazgeçmeye hazırlanıyor.

Resmi sürüm için Haziran ayında düzenlenecek WWDC’yi beklememiz gerekiyor. Yaz ayı boyunca beta programıyla dağıtılacak iOS 18; iPhone 16 lansmanıyla birlikte kararlı sürümde çıkacaktır.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Cevaplarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle basitçe paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.