internet-olmadan-oynayabileceginiz-en-uygun-tasinabilir-oyunlar-HiKWxAyA.jpg

İnternet olmadan oynayabileceğiniz en uygun taşınabilir oyunlar

İçindekiler

  1. İnternet Olmadan Oynayabileceğiniz En Güzel Taşınabilir Oyunlar
  2. 1. RollerCoaster Tycoon Classic
  3. 2. Infinity Loop
  4. 3. Plague Inc
  5. 4. Fallout Shelter
  6. 5. Vampire Survivors
  7. 6. Küçük Metro
  8. 7. Two Dots

Eskiden mobilde oyun oynamak için internet temasına gereksinimimiz yoktu, en sevdiğimiz oyunları istediğimiz yerde çevrimdışıyken oynayabiliyorduk. Lakin günümüzde internet, oyun dünyasının ayrılmaz bir kesimi haline geldi. Bugünlerde piyasaya sürülen birçok oyunun oynanabilmesi için internet kontağı gerekiyor.

İnternet Olmadan Oynayabileceğiniz En Yeterli Taşınabilir Oyunlar

Ancak çoğumuzuzun internete erişemediği ya da temasın zayıf olduğu yerlerde bulunduğu anlar olabilir. Bu türlü bir durumda da hepimizin çevrimdışı olarak eğlenebileceği oyunlara
ihtiyacı var. İşte bu yüzden internet kontağını kaygı etmeden oynayabileceğiniz birkaç mükemmel oyunu sizin için listeledik.

1. RollerCoaster Tycoon Classic

Eski bir oyuncuysanız RollerCoaster Tycoon serisindeki oyunlardan rastgele birini oynamama ihtimaliniz yok. Yaklaşık yirmi yıl evvel piyasaya sürülen serinin birinci oyunu, bir cümbüş parkı yönetmemize imkan tanıyor.

Oyundaki maksadınız, müşterileri memnun etmek ve paranın akmasını sağlamak için en uygun cümbüş aletlerini, tesisleri ve tecrübesi tasarlamak. Ya da eğlenenleri kaygıdan titreten ve parkın her yerine kusmalarına neden olan şeytani sürat trenleri yapmak. Hangisini seçerseniz seçin çok eğleneceğinizden eminiz.

2. Infinity Loop

Etrafınızdaki karışıklıktan uzaklaşmak için rahatlatıcı bir şeyler mi oynamak istiyorsunuz? Infinity Loop tam aradığınız oyun olabilir. Konsept çok kolay; bulmaca modüllerine dokunarak tüm çizgileri birleştirmek ve halkaları birleştirmek.

3. Plague Inc

Plague Inc çok uzun müddettir piyasada olan ve nizamlı güncellemeler almaya devam eden bir oyun. Muhakkak her girdiğinizde bağımlılık yapan bu oyunda, öbür oyunların tersine dünyayı kurtarmaya çalışmak yerine, gezegendeki herkesi öldürmeye çalışıyorsunuz. Bunun için de kilidi açılabilen bir düzine virüs çeşidiyle insanlara hastalık bulaştırmanız gerekiyor.

4. Fallout Shelter

Fallout, her oyunuyla oyuncuların beğenisini toplamayı başaran kült bir seri. Fakat bildiğiniz üzere seriye her sene oyun eklenmediğinden uzun yıllar beklememiz gerekiyor. Yinede beklerken eski görüntü oyunlarının yanında taşınabilir tarafta da oynayabileceğimiz bir alternatifi mevcut.

Fütüristik bir kıyamet sonrası dünyada bir topluluğu yönetmeye çalıştığımız Fallout Shelter’ı kesinlikle denemelisiniz. Fallout’un maskotu Pip-Boy’un grafik üslubunda hazırlanan oyunda, bir yeraltı mahzeninin günlük operasyonlarını ve faaliyetlerini denetliyorsunuz. Buranın bakımını yapmanız ve gücünü artırmanız, birebir vakitte genişletmeniz ve daha âlâ bir hayat için daha fazla tesis inşa etmek için çalışmanız gerekiyor.

5. Vampire Survivors

Vampire Survivors, nostaljik piksel sanatı ve çabucak hemen herkesin rahatça oynayabileceği oyun usulüyle bağımsız oyun sahnesinde kısa müddette yeterli bir ivme yakaladı. Uzun müddet boyunca yalnızca konsollara özel kalan oyun, artık taşınabilir platformda da oynanabilir durumda.

Oyunun emeli hayli kolay; üzerinize gelen canavarlardan oluşan dalgalara karşı hayatta kalmaya çalışan bir karakteri oynuyorsunuz. Oyun içerisinde birçok karakter var ve her karakterin kendi istatistikleri ve otomatik olarak kullanabildikleri başlangıç atakları var. Tek yapmanız gereken karakteri yönlendirerek canavarlara ölmeden oyunu bitirmek.

6. Küçük Metro

Hiç kendi metro sisteminizi işletmek istediğiniz oldu mu? O vakit aradığınız oyun burada: Küçük Metro.

Oyunda, daima artan nüfusa hizmet etmek için işleyen bir metro inşa etmeniz gerekiyor. Sonlu sayıda tren, vagon, sınır ve tünel ile başlıyorsunuz ve kent büyüdükçe bunları akla yatkın dağıtmanız gerekiyor. Gereğince uzun mühlet yönetim edebildiğiniz takdirde birkaç ekstra ve yükseltme kazanabiliyorsunuz. Ağı kullanan insan sayısı arttıkça, oyun gitgide zorlaşıyor, lakin daha rahatlatıcı bir tecrübe için çok kalabalığı kapatan sonsuz modda da oynayabilme imkanınız da var.

7. Two Dots

Two Dots, birinci bakışta sıkıcı görünen, lakin telefonunuzun şarjı bittiğinde bağımlılık yaptığının farkına vardığınız oyunlardan biri.

Oyunda yapmanız gereken tek şey; birebir renkteki noktaları birleştirmek. İki yahut daha fazla noktayı birleştirmek noktaları yok ederken, bir kare içinde birleştirmek o renkteki tüm noktaların yok olmasını sağlıyor. Oyunu kendine bağlayan kısmı ise çok çeşitli düzeyler, misyonlar ve yan oyunların yanı sıra düzeylerde bulunan düzinelerce farklı yaratık ve mani. Oyunun ana kısmında, her seviyeyi tamamlamak için muhakkak sayıda atağınız ve sayaç sıfıra ulaşmadan evvel gerçekleştirmeniz gereken bir dizi misyonunuz var. Bunu ne kadar süratli yaparsanız, o düzey için o kadar çok puan ve yıldız alıyorsunuz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir:

En ünlü oyunlardan biriydi… Dizisi geliyor

Comments are closed.