turkiyede-peynir-ekmek-uzere-satmasi-olasi-samsung-galaxy-a55in-kanli-canli-fotograflari-sizdirildi-t9d56gEj.jpg

Türkiye’de Peynir Ekmek Üzere Satması Olası Samsung Galaxy A55’in Kanlı Canlı Fotoğrafları Sızdırıldı

Son aylarda sık sık sızıntılara ve söylentilere bahis olan akıllı telefonlar ortasında yer alan Samsung Galaxy A55, yakın vakitte resmi olarak tanıtılabilir. Samsung’un yeni orta düzey telefonuna ilişkin olduğu söylenen yeni görseller internette paylaşıldı. Galaxy A55, fiyatına da bağlı olarak ülkemizde çok satabilecek bir model üzere duruyor. 

Galaxy A55, tasarım manasında Galaxy A54 ile çok da büyük bir farka sahip değil. Esasen Samsung da uzun vakittir bu düzeydeki modellerinde köklü tasarım değişikliklerine gitmiyor. Öte yandan A55’te dikkat çeken kıymeti bir tasarım değişikliği kelam konusu. Bu model, plastik yerine metal bir çerçeve ve cam art panelle gelecek. 

Ayrıca telefonun siyah, beyaz ve mavi renk seçenekleri bulunduğu da fotoğraflarda göze çarpan bir öbür detay. Telefon satışa çıktığında ise en az bir farklı renk seçeneği daha göreceğiz. 

Galaxy A55 muhtemel özellikleri

İşlemci Exynos 1480
GPU RDNA2 mimarili
Arka Kamera 50MP + 12 MP + 5MP
Ön Kamera 32MP
Batarya 5000 mAh 25W şarj
İşletim Sistemi One UI 6.1 (Android 14)

 

Galaxy A55’in asıl heyecan verici kısmı ise mutlaka metal çerçevenin ve cam art panelin altında yatıyor. Galaxy A55, Exynos 1480 çipseti ile gelecek ki bu da orta düzey bir Samsung akıllı telefonda gördüğümüz en güçlü işlemci manasına geliyor. AMD’nin RDNA2 grafik mimarisine sahip GPU ile birlikte bu aygıtta oyun oynamak da daha keyifli hâle gelecek. 

Telefonun art kamera düzeneğine baktığımızda 50MP ana kamera, 12MP ultra geniş açı kamerası, 5MP makro kamera görüyoruz. Ön tarafta ise bizi 32MP’lik bir kamera karşılıyor. Tüm bu sistemi besleyecek olan batarya 5000mAh’lik kapasiteye sahip ve aygıt, 25W şarj takviyesi sunuyor. Aygıtın kutudan çıktığı anda One UI 6.1’li Android 14 işletim sistemine sahip olacağı biliniyor.

Comments are closed.