instagramdan-ciplaklik-iceren-fotograflar-icin-yeni-ozellik-y1qx4amA.jpg

Instagram’dan çıplaklık içeren fotoğraflar için yeni özellik

Meta, kullanıcıları ve bilhassa de gençleri şantaj yapan çevrimiçi dolandırıcılardan muhafazaya yardımcı olacak birtakım yeni tedbirlerin alınacağını duyurdu. Yeni tedbirlerin başında, Instagram DM’lerinde çıplaklık müdafaası geliyor. Bu sayede kullanıcılar bireylerinden ya da yabancılardan gelen istenmeyen fotoğrafları artık görmek zorunda kalmayacak.

Söz konusu araç, çıplaklık içeren imgeleri tespit ederek bulanıklaştırmayı amaçlıyor. Ayrıyeten, makus niyetli bireyler tarafından istismar edilebilecekleri için insanların çıplak manzaralar göndermeden evvel iki sefer düşünmelerini istiyor. Şirket, bu özelliğin insanları istenmeyen çıplaklık içeren imajları görmekten muhafazayı amaçladığını, ayrıyeten insanları kandırarak karşılığında para isteyen dolandırıcılara karşı da müdafaa sağlayacağını belirtiyor.

Bu yeni özellik tüm dünyada 18 yaşın altındaki gençler için varsayılan olarak faal olacak. Yetişkinlerinse, özelliği etkinleştirmeleri için bir bilgilendirme bildirisi yollanacak. Özellik, hassas fotoğrafları paylaşırken dikkatli olmanız konusunda sizi uyaracak ve diğerlerinin sizin haberiniz olmadan fotoğraflarınızın ekran imgesini alabileceğini yahut iletebileceğini belirtecek. Ayrıyeten, fikrinizi değiştirirseniz bir fotoğrafı geri alabileceğinizi, fakat diğerlerinin aslında görmüş olma ihtimalinin olduğunu da size hatırlatacak.

Bu yeni bilhassa birlikte Meta, birtakım seks şantajcılarının hesaplarını da kapattığını duyurdu. Bir kullanıcı bu hesaplarından biriyle etkileşime girmişse, takviyeye gereksinim duymaları halinde uzman takviyeli kaynaklara temaslar içeren bir açılır bildiri alacak.

Tags: No tags

Comments are closed.