instagram-rakibi-tiktok-notes-resmen-cikti-rQXVJQKT.jpg

Instagram rakibi TikTok Notes resmen çıktı!

TikTok Notes isimli Instagram rakibi fotoğraf uygulaması sessiz sedasız erişime açıldı. Şimdilik makul bölgelerde kullanılabilir olacak toplumsal medya uygulaması, TikTok kullanıcılarını direkt Instagram gibisi bir hizmete taşıyacak.

Android ve iOS için TikTok Notes indirme

TikTok Notes, kullanıcıların Instagram’a emsal bir uygulama arayüzünde fotoğraf paylaşmalarına imkan tanıyor. Kullanıcıların birebir anda birden fazla gönderiyi görüntülemelerine ve fotoğrafları tam ekranda görüntülemelerine de müsaade veriyor.

Kullanıcılar ayrıyeten gönderilere yorum bırakabiliyor. Uygulama; Instagram’ın fotoğraf galerisi, kronolojik ve algoritmik keşfet özelliği birçok temel hizmete yer veriyor. Ayrıyeten TikTok kullanıcıları, direkt kendi hesapları üzerinden TikTok Notes’a geçiş yapabilir. Profillerini iki uygulama ortasında da bağlayabilecek.

TikTok Notes şimdilik sırf Kanada’da kullanıma alınmış üzere görünüyor. Android ve iOS için erişilebilir hale gelmiş olsa da, şimdi TikTok tarafından resmi olarak duyurulmadı. Kullanıcılardan gelen ekran imgeleri ise uygulamanın Kanada için erişilebilir olduğunu doğruladı.

Bu, TikTok’un global lansmandan evvel TikTok Notes’u test ettiğini gösteriyor. Şirket, fotoğraf paylaşım alanında Instagram ve Snapchat üzere büyük hizmetlerin rekabetiyle karşı karşıya. Fakat kullanıcı tabanını, bu platforma çekmek istiyor.

Topluluğunu güçlendirmeyi ve kullanıcıların paylaşımlarını arttırarak etkileşimi arttırmayı hedefleyen şirket, Instagram gibisi Notes uygulaması ile sırf fotoğraf odaklı içeriklere yer verecek. Lakin uygulamada TikTok içeriklerini de gösterebilir.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.