donal-trump-yeni-akis-hizmetiyle-netflixe-rakip-olacak-UmkxpGL8.jpg

Donal Trump, yeni akış hizmetiyle Netflix’e rakip olacak

ABD başkanlık seçimlerine hazırlanan Donald Trump, Trump Media & Technology Group aracılığıyla orijinal bir teşebbüse imza atıyor: Dini ve aile dostu içeriklerin yanı sıra belgeseller üzere içerikleri barındıracak ve yakında faaliyete geçecek bir akış hizmeti.

Truth Social platformunu da işleten medya kuruluşunun CEO’su Devin Nunes, Trump’ın Manhattan’daki ceza duruşmasının ikinci gününde şimdi ismi konulmamış yayın hizmetinin planını açıkladı. CEO, şirketin yeni hizmeti üç evrede kullanıma sunacağını açıkladı. Birinci basamakta Android, iOS ve web için Truth Social uygulamasında canlı TV yayını yapılacak. Daha sonra telefonlar, tabletler ve öteki aygıtlar için bir Truth Social yayın uygulaması ve akabinde televizyonlar için bir Truth Social yayın uygulaması gelecek.

Elbette burada eski liderin bir teşebbüsünden bahsediyoruz; yani Trump’ın medya şirketinin duyurusu iddia edilebileceği üzere detaylardan mahrum ve vaatlerle dolu. Örneğin yeni yayın hizmetinin şimdi bir ismi ya da fiyatı yok, lakin Trump’ın şirketinin “verimli, uygun maliyetli ve Big Tech’ten bağımsız” çalışacağı belirtiliyor. Ayrıyeten söylenene nazaran, hizmetin tasarımı “kesintileri en aza indirirken görüntü akışında sürat, performans ve güvenliği optimize edecek en son teknolojiyi içerecek formda kullanıcı dostu” olacak.

Eğer şirket bu bahiste nitekim ciddiyse, bu tıp içerikler için hakikaten de bir pazar olduğunu kabul etmek gerekiyor. Ben Shapiro’nun kurucu ortağı olduğu abonelik tabanlı medya şirketi The Daily Wire, Trump’ın yayıncısının nasıl çalışabileceğine dair bir fikir veriyor.

Trump’ın medya şirketi Mart sonunda halka açıldı ve o vakitten bu yana milyarlarca dolar kıymet kaybetti. Lakin Netflix’in de yıllarca para kaybettiği göz önüne alındığında, neler olacağını söylemek için şimdi erken.

Comments are closed.