appleda-tasa-basladi-samsung-gaye-tanimiyor-pZawdWbz.jpg

Apple’da tasa başladı! Samsung, gaye tanımıyor

Samsung, Galaxy serisi ile akıllı telefon pazarında aktif bir rol oynuyor. Her sene on milyonlarca aygıt satışıyla dikkat çeken şirket, 2024 yılından bir epey umutlu. Son gelen bilgilere nazaran Samsung, yılın birinci çeyreğinde beklentileri aştı. İşte Samsung Galaxy satış sayısı ve firmanın hedefi…

Samsung Galaxy akıllı telefon ve tablet satış sayısı açıklandı

Samsung, bu yılın başında yeni Galaxy S24 serisini tanıttı. Özellikleri ile dikkat çekmeyi başaran bu amiral gemisi serisi, satışları da etkiledi üzere görünüyor. O denli ki Koreli şirket, hedeflediği sayısı aşarak bir sefer daha dikkat çekmeyi başardı.

Aktarılan bilgilere nazaran Samsung, yılın birinci çeyreği boyunca toplamda 64,5 milyon adet taşınabilir aygıt üretti. Firmanın maksadı ise 53 milyon adet olarak biliniyordu. Bu bağlamda gayesini yüzde 22 oranında aştığını söyleyebiliriz.

Galaxy AI yani yapay zeka özelliklerinin ve Hindistan pazarına sunulan bütçe dostu modellerin, şirketin satışlarını artırmasında kıymetli rol oynadığı varsayım ediliyor. Samsung, bu yıl boyunca 51 milyon Galaxy S serisi ve 253 milyon katlanabilir akıllı telefon satmayı hedefliyor. Bu gayesini tutturabilecek mi, bunu daima birlikte göreceğiz.

Samsung, önümüzdeki periyotlarda atacağı adımlar ile satış sayısını daha da artırabilir. Pekala ya siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Comments are closed.