instagram-notlar-artik-profillerde-de-gozukecek-9fuijVQP.jpg

Instagram Notlar Artık Profillerde de Gözükecek

Kullanıcı tecrübesini güzelleştirmeye çalışan Instagram, daima olarak yeni özellikler getiriyor. Birinci olarak Aralık 2022’de sunulan ve kıssalara misal formda 24 saat etkin kalan “Notlar” da bunlardan biri. Platform, anlık durum paylaşımı yapmanızı sağlayan bu aracı sistemli olarak güncelliyordu.  

Şimdi ise Notlar’a gelecek bir yenilik daha duyuruldu. Özellik, olağanda yalnızca DM’ler kısmında üstte yer alan kısımdan görülebiliyordu. Artık direkt olarak profillerde de gözükecek.

Notlar, profillerde bu türlü gözükecek

Yeni güncelleme, elbet Notlar özelliğini platformun çok daha değerli bir fonksiyonu hâline getirecek. Kullanıcılar, artık orijinal bir kısımdan öteki kullanıcılarla bağlantıya geçebilecekler. Birebir vakitte durum paylaşımlarının görünürlüğü de artacak. Profillere eklenecek notlar şimdi herkese açık değil. Instagram, yakın vakitte geniş çapta sunulacağını belirtiyor.

Şirketin paylaştığı ekran manzaralarından Notlar’ın profillerde nasıl gözükeceği hakkında fikir edinebiliyoruz. Tıpkı DM’lerde olduğu üzere profil fotoğrafının çabucak üst kısmından kullanıcıların paylaştığı Notlar’a ulaşabileceğiz.

Meta’nın birkaç ay evvel Notlar’a yanıt özelliğini getirdiğini ekleyelim. Şirket, buna ek olarak öykülerdeki “Sen de Ekle” aracına misal bir fonksiyonu olacak, arkadaşlarınızla soru paylaşabileceğiniz ve not paylaşarak karşılık verebileceğiniz bir yenilik de planlıyor.

Comments are closed.