dunyanin-birinci-cift-uydu-irtibatli-telefonu-zte-axon-60-ultra-duyuruldu-yalnizca-cin-hukumeti-bc2CQsln.jpg

Dünyanın Birinci Çift Uydu İrtibatlı Telefonu “ZTE Axon 60 Ultra” Duyuruldu: Yalnızca Çin Hükümeti Kullanacak!

Çinli teknoloji devi ZTE, düzenlediği bir aktiflikte Axon 60 Ultra olarak isimlendirdiği yeni akıllı telefonunu duyurdu. Çift uydu ilişkisi özelliğine sahip olan bu telefon, Çin hükûmeti vazifelileri için tasarlandı. Pekala bu akıllı telefon neler sunuyor?

ZTE Axon 60 Ultra, 6.78 inç büyüklüğünde 1220p çözünürlük sunan bir ekranla donatıldı. 120 Hz tazeleme oranı sunan bu ekran, IP68 suya ve toza dayanıklılık gösteriyor. Ekrandaki deliğe yerleştirilen selfie kamera ise 32 MP çözünürlük sunuyor.

Karşınızda ZTE Axon 60 Ultra

ZTE’nin yeni akıllı telefonu, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden güç alıyor. Bu güç, kapasitesi açıklanmayan LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolama ile destekleniyor. 80W süratli şarj dayanaklı 6.000 mAh batarya ile donatılan telefon, 5.5G dayanağına sahip. Ayrıyeten bu akıllı telefonda, ikili çalışma modu bulunuyor. Bu modlardan biri günlük kullanım, oburu ise donanım kaynaklarının tam güçte kullanılmasını sağlıyor.

Telefonun art kısmına baktığımızda üçlü kamera heyetimi ile karşılaşıyoruz. Telefonun 50 MP ana kamera, OIS dayanağı sunuyor. 50 MP çözünürlük sunan ultra geniş açılı kamera ve çözünürlük bedeli açıklanmayan bir makro kamera da bu akıllı telefonda mevcut.

ZTE Axon 60 Ultra teknik özellikleri:

Ekran 6.78 inç, 120 Hz, 1220p, OLED
İşlemci Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
RAM Açıklanmadı 
Depolama Açıklanmadı
Ön Kamera 32 MP
Arka Kamera 50 MP + 50 MP + makro kamera
Batarya 6.000 mAh (80W)
İşletim Sistemi Android 14

ZTE Axon 60 Ultra fiyatı:

ZTE, Çinli hükûmet yetkilileri için tasarladığı yeni akıllı telefonunun fiyatına ait bir açıklama yapmadı.

Comments are closed.