galaxy-z-fold-6-icin-hayal-kirikligi-yaratan-sizinti-OjLX3GwK.jpg

Galaxy Z Fold 6 için hayal kırıklığı yaratan sızıntı

Son gelen duyumlara nazaran, Galaxy Z Fold 6’da kimi kamera yükseltmeleri bekleyen Samsung hayranları hayal kırıklığına uğrayabilir. Samsung’un yaklaşmakta olan katlanabilir aygıtının, 2023’teki kardeşi Galaxy Z Fold 5 ile tıpkı kamera sistemiyle geleceği söyleniyor. Teze nazaran bu durum Galaxy Z Fold 6’nın hem ön hem de art kameraları için geçerli.

Güvenilir kaynaklardan biri olan IceUniverse, Samsung Galaxy Z Fold 6’nın kamera özelliklerinde en azından donanım tarafında sabırsızlıkla beklenecek bir şey olmadığını ve Galaxy Z Fold 5 ile tıpkı olacağını tez ediyor. Bu, Samsung’un donanım değişiklikleri yapmayabileceğini, lakin birtakım yazılım hilelerini kullanabileceğini gösteriyor.

Söylentilere inanacak olursak, Galaxy Z Fold 6 50MP ana kamera, 12MP ultra geniş kamera ve 10MP 3x telefoto kamera ile gelecek. Ön ekrandaki kameranın 4MP çözünürlükte olacağı, kapak ekranının ise 10MP selfie kamerası taşıyacağı iddia ediliyor.

IceUniverse daha evvel Galaxy Z Fold 6’nın Galaxy Z Fold 5’te olduğu üzere 4.400 mAh pil ve 25W kablolu şarj takviyesine sahip olacağının düşünüldüğünü açıklamıştı. İşlemci konusunda ise tercih yeni Snapdragon 8 Gen 3‘den yana olacak.

Samsung’un Galaxy Z Fold 6’yı, Paris Olimpiyatları başlamadan evvel Temmuz 2024’te, biraz erken gerçekleşeceği söylenen bu yılın ikinci Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtması bekleniyor.

Comments are closed.