iki-defa-ertelenen-yeni-kusak-ipad-modellerinin-tanitim-tarihi-ortaya-cikti-iste-bilmeniz-gereken-j9UtBzdr.jpg

İki Defa Ertelenen Yeni Kuşak iPad Modellerinin Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı: İşte Bilmeniz Gereken Her Şey

Yakın vakitte yeni MacBook Air modelini bizlerle buluşturan Apple’ın iPad’lerde de güncelleme yapması bekleniyordu. Fakat şirket, birinci başta martta, daha sonra nisanda beklenen bu modelleri iki defa ertelemişti. Mayıs ayında gelecekleri söylense de kesin bir bilgi bulunmuyordu.

Apple hakkında paylaşımlarıyla tanınan ve daha evvelki haberlerin de kaynağı olan Bloomberg’den Mark Gurman, bugünkü Power On bülteninde şirketin iPad’i ne vakit tanıtacağını paylaştı. Gurman, beklendiği üzere mayıs başı geleceklerini doğruladı.

Yeni iPad’ler, mayısın ikinci haftasında gelebilir

Gurman’ın kaynaklarına nazaran yeni jenerasyon iPad Air ve iPad Pro modelleri, 6 Mayıs haftası içinde bizlerle buluşacak. MacBook’ta olduğu üzere şirketin fizikî bir lansman gerçekleştirmeyeceğini, duyuruyu sitesinden yapacağını ekleyelim. Günü hakkında bir bilgi bulunmasa da Apple’ın ekseriyetle hafta başı duyuru yaptığını biliyoruz. Yani pazartesi yahut salı gelme ihtimali yüksek. Martta duyurulan MacBook Air da pazartesi çıkış yapmıştı.

Mark Gurman, Apple mağazalarının 6 Mayıs haftası içinde yeni eser pazarlama malzemeleri almaya hazırlandığını da ekliyor. Bu genelde yeni bir şey tanıtılacağının bir işareti. Yani mayısın ikinci haftası ihtimalini çok güçlendiriyor.

Apple’ın neden iki sefer iPad’leri ertelediğini de belirtelim. Argümanlara nazaran teknoloji devinin yazılımlarını tamamlamaya çalışması gecikmesine neden olmuştu. Ayrıyeten Pro modelde kullanılması beklenen OLED ekranlarin şiddetli üretim teknikleri gerektirmesi de tesirliydi.

Hangi aygıtların tanıtılmasını bekliyoruz?

  • Yeni iPad Pro modelleri
  • Yeni iPad Air modelleri
  • Tasarımı yenilenmiş yeni Magic Keyboard
  • Yeni Apple Pencil

Yeni iPad modelleri nasıl özelliklere sahip olacak?

Apple, iPad Air ve iPad Pro’yu son olarak 2022’de güncelledi. Yani uzun müddettir bekleniyorlar. Yeni modellerin bu beklentileri karşılayacak değişikliklerle geleceğini söyleyebiliriz. 7 kuşağını göreceğimiz Pro model, LCD’ye kıyasla daha fazla parlaklıktan daha düşük güç tüketimine kadar birçok avantaj sunan OLED ekrana sahip olacak. Ayrıyeten performansı güzelleştirecek yeni işlemci M3’ü de modelde göreceğiz. Bunun dışında kablosuz MagSafe takviyesi, yeni bir ön kamera beklentileri var.

iPad Air ise yesyeni bir versiyonuyla karşımıza çıkacak. Yeni modellerde 10,9 inç versiyona ek olarak bir de 12,9 inç ekran yer alacak. Bu aygıtta M2 çipin kullanılmasını bekliyoruz. Ayrıyeten yepyeni bir ön kamera, Wi-Fi ve Blueetooth iyileştirmeyle gelmesi de muhtemel. Tasarımı muhtemelen M1’li 5. jenerasyon (2022’de çıkan) iPad Air’ çok farklı olmayacak.

Comments are closed.