huawei-p70-artin-tuhaf-kamera-tasarimi-ortaya-cikti-7ixr1NWi.jpg

Huawei P70 Art’ın Tuhaf Kamera Tasarımı Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji şirketi Huawei, bir müddettir P70 serisi amiral gemisi telefonları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Telefonlar, şu an için büyük oranda gizemini koruyor olsalar da gelen son haberler, serideki “P70 Art” isimli telefonun, dikkat cazibeli özelliklerle donatılacağını gözler önüne seriyor.

Huawei P70 Arka, serinin en üst düzey telefonu olacak. Hâl bu türlü olunca bu akıllı telefon, bilhassa de kamera özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak. Telefonun bugün paylaşılan kamera kesimleri ise P70 Art’ın nitekim de ses getireceğini gözler önüne seriyor. Çünkü bu akıllı telefonda 1 inç boyutlu sensöre yer verilecek.

Huawei P70 Art’ın kamera modülü bu türlü görünecek

Huawei P70 Art’ın kamera modülüne ilişkin manzaralar, telefonun klasik kamera kurulumlarından çok farklı bir yapıya sahip olacağını gözler önüne seriyor. Modüldeki en büyük delik, 1 inç boyutlu Sony IMX989 sensör için ayrılacak. Bu inanılmaz kamera sensörü, Huawei P70 Art’ın kamera performansını benzersiz bir noktaya taşıyacak. Çünkü Sony IMX989, değişken diyafram açıklığı teknolojisine konut sahipliği yapıyor.

Bu ortada; Huawei P70 serisiyle ilgili de birtakım bilgiler verelim. Bu serideki akıllı telefonlar, Huawei’nin Kirin 9000s işlemcilerinden güç alacak. Lakin bu Kirin işlemcinin, mevcut modellerde kullanılan işlemcilerden daha güçlü olacağı konuşuluyor. Ayrıyeten Huawei P70 serisi, uydu irtibat takviyesi de sunacak.

Huawei, P70 için rastgele bir lansman tarihi vermedi. Daha evvel ortaya çıkan bilgiler, bu telefonların yakında lansman yapabileceğini ortaya koyuyordu. Lakin yakın geçmişte ortaya atılan birtakım savlar, Huawei’nin lansmanı ertelediği yönünde. Bir şeylerin netleşmesi için bir müddet daha beklemek gerekecek.

Comments are closed.