apple-vision-pro-omuz-protezi-ameliyatinda-kullanildi-operasyon-basarili-oldu-URYj6WEm.jpg

Apple Vision Pro, Omuz Protezi Ameliyatında Kullanıldı: Operasyon Başarılı Oldu!

Bundan birkaç hafta evvel sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Apple Vision Pro‘nun İngiltere’de gerçekleştirilen bir ameliyat sırasında kullanıldığından bahsetmiştik. Artık bir sefer daha benzeri bir olay yaşandı. Bu kez ABD’de bir ameliyat gerçekleştiren cerrahlar, operasyon sırasında Apple Vision Pro’dan dayanak aldılar. 

Rothman Ortopedi Enstitüsü bünyesinde çalışmalarını sürdüren hekimler, omuz protezi takacakları bir ameliyat sırasında Apple Vision Pro kullandılar. Üstelik bu ameliyat, epeyce başarılı bir halde tamamlandı. Hastanın sıhhat durumunun iyi olduğu belirtildi.

Peki Apple Vision Pro, bir ameliyatta nasıl kullanılıyor?

Apple Vision Pro’nun bir ameliyatta kullanılmasını sağlayan şey, “myMako” isimli bir uygulama. Sıhhat kesimi için çalışan eXeX isimli geliştirici şirket tarafından geliştirilen bu uygulama, protez ameliyatları için özel olarak tasarlandı. Ameliyat sırasında uygulamanın holografik arayüzünü kullanan cerrahlar, sunulan görselleştirmeler sayesinde ameliyat sırasında daha rahat ediyorlar. 

Yapılan açıklamalara nazaran Apple Vision Pro’nun bir ameliyat sırasında kullanılması, hekimin ne yapması gerektiği konusunda yardım almasını sağladı. Böylece hem süreç hızlandı hem de ameliyatın daha düzgün geçmesi sağlanmış oldu. eXeX tarafından yapılan açıklamaya nazaran bir ameliyat sırasında Apple Vision Pro kullanılması, hastanın güzelleşme sürecini de hızlandıracak.

Daha evvel İngiltere’de gerçekleştirilen operasyonla ilgili ayrıntılı bilgi için:

Comments are closed.