iphone-12ye-geri-donuyoruz-iphone-16-serisinin-maketleri-ortaya-cikti-sS43Rfun.webp

iPhone 12’ye geri dönüyoruz! iPhone 16 serisinin maketleri ortaya çıktı

Apple, eylül ayında merakla beklenen iPhone 16 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Bunun için geri sayımı başlatan şirket, geçen sene piyasaya sürdüğü iPhone 15 serisi ile değerli yenilikler sunmadığı söylenerek tenkit toplamıştı. Bu bağlamda yeni modellerden beklentiler bir oldukça yüksek. Son olarak iPhone 16 serisinin maket görselleri ortaya çıktı. Böylece telefonların nasıl bir dizayna sahip olacağı gözler önüne serildi. İşte iPhone 16 serisinin tasarımı…

Karşınızda iPhone 16 serisinin tasarımı

Apple ile ilgili sağlam kaynaklardan Sonny Dickson tarafından ortaya çıkarılan iPhone 16 serisinin maket görsellerine baktığımızda yalnızca standart ve Plus modellerinin tasarım açısından bir yenilik sunacağını söyleyebiliriz. Daha evvelki sızıntılar da bu taraftaydı.

iPhone 16 ve iPhone 16 Plus‘ın maket görsellerine baktığımızda telefonların art kısımlarında bulunan kameraların, çapraz yerine dikey bir biçimde yani alt alta yerleştirileceğini görüyoruz. Yani iPhone 12 ile emsal bir dizayna sahip olacaklar.

Bilindiği üzere Apple, iPhone 15 serisi ile Aksiyon Düğmesini hayatımıza soktu. Bu düğme; kullanıcıların kamera başlatma, sessiz moda alma yahut randevu planlama üzere seçtikleri bir fonksiyonu kolay kolay gerçekleştirmelerine imkan tanıyor.

Maket görsellere baktığımızda iPhone 15 serisinde yalnızca Pro ve Pro Max modellerde yer alan Hareket Düğmesinin yeni serinin tamamında yer alacağını görüyoruz.

Daha evvel ortaya çıkan bilgilere nazaran iPhone 16, 16 Plus, 16 Pro ve 16 Pro Max modelleri sırasıyla 6.1 inç, 6.7 inç, 6.3 inç ve 6.9 inç boyutlarında ekranlara sahip olacak. Natürel tüm bu bilgilerin birer argümandan ibaret olduğunu unutmamakta yarar var.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce iPhone 16 serisinin tasarımı nasıl? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.