homeworld-3-13-mayista-geliyor-lP5uMuvS.jpg

Homeworld 3, 13 Mayıs’ta Geliyor

 
Taktiksel ögelerin bir oldukça ön planda olduğu ve uzay temasıyla bir arada yer alabileceğimiz üretimde gerçek vakitli strateji ögeleri bulunuyor ve bu ögelerle birlikte de en uygun tecrübesi elde etmeye hazırlanıyoruz. Serinin yeni oyunuyla birlikte yer alabileceğimiz üretimde bilim kurgu temasıyla birlikte gerçek vakitli strateji tecrübesine adım atmaya hazırlanıyor ve ödüllü kıssa içeriği ile de buradaki yerimizi almayı bekliyoruz.
 
Geliştirici takımın belirttiğine nazaran göz kamaştırıcı grafiklerin, 3 boyutlu uzaylı filolarının ve daha fazla Galaksi savaşlarının yer aldığı üretimde elimizden geleni yapmaya koyuluyor ve her bir oyuncu burada farklı bir tecrübe elde etmeye hazırlanıyor. Taktiksel sistemlerle ve gerçek vakitli ögelerle yer alabileceğimiz üretimde bir yandan uzay içerisinde başka filolara karşı çaba ederken öteki taraftan kendi uzay gemimizi geliştirebiliyor, daha fazla özelleştirme sistemleri ile bir arada karşılaşabiliyor ve elimizden geleni burada yapmaya koyularak galaktik ölçekte denetimi ele geçirmeye çalışıyoruz.
 
Stratejik özgürlüklerin bir oldukça ön planda olduğu ve megalitler olarak isimlendirilen devasa uzay harabeleri de adım atabileceğimiz üretimde savaş alanı hakikaten de daha fazla gelişmişlik gösteriyor ve kendimizi burada daha fazla geliştirebiliyoruz. Düşmanlarımızı zekice tuzağa çekebileceğimiz ve kendi stratejilerimizi ortaya dökebileceğimizi üretimde uygarlığın modüllerini kullanabiliyor, özelleştirme sistemleri ile birlikte ön plana çıkabiliyor ve kalelere, farklı bölgelere, uzay kısımlarına ve daha fazlasına gerçek erişim sağlayabiliyoruz. İşte bu noktada farklı kaynaklar elde edebiliyor ve kendi kaynaklarımızla bir arada buradaki yerimizi almaya hazırlanıyoruz.
 
 
 
Stratejik özgürlük sistemi ile birlikte ilerleyebildiğimiz üretimde elbette farklı bölgelere yanlışsız geçiş yapabilir ve her bölgenin burada farklı biçimlerde zorlukları bulunuyor. Uzay teması ile birlikte kaleleri gerçek akışkan yapabilir, gayretler edebilir, zekice tuzağa düşürmek için hem kendimizi hem de filomuzu kullanabiliyor, güçlü düşmanlardan gizlenmek için farklı hallerde kesimler kullanabiliyor, kaleler üzere tehditkar ögelerle bir arada elbette buradaki yerimizi almaya hazırlanıyoruz. Bunun dışında ortaya çıkan düşman kaleleri üzerinde birçok taharatle birlikte bizlere savaş açmaya hazır durumda bekliyor ve hücum emrimizle bir arada de biz de kendi ataklarımızı gerçekleştirebiliyoruz.
 
Oyun içerisinde devasa bir atak gemisi biz bulunuyor ve düşman çizgilerini derinlemesine yarmak için bu gemimizi kullanmak durumunda kalıyoruz. Siperlere hakikat ilerleyebileceğimiz, buraları ateşleyebileceğimiz ve tıpkı vakitte her şeyin bizim denetimimizde olduğu bu üretimde başka taraftan dinamik ögelerin olduğunu aktarabiliyoruz. Dinamik ögeler ortasında parçacık fırtınaları, asteroid yağmurları ve daha fazlası yer alıyor. Bunlarla birlikte de hem hava şartlarından etkilenebiliyor hem de daha fazla derin ayrıntı ile bir arada oyundaki yerimizi almaya hazırlanıyoruz.
 
Her bölge içerisinde farklı biçimlerde bizlere sınayacak ve birebir vakitte zorluklarla birlikte uğraş edebileceğimizi üretimde elimizden geldiğince kadim bir uygarlığı ortaya çıkarmaya çalışıyor, bu uygarlığın içerisinde yer alan kesimleri bir ortaya getirmeye başlıyor ve art plandaki kıssayı ilerletmek için çeşitli misyonları adım atmak durumunda kalıyoruz. Bu misyonlar birinci etapta kolay ve daha sonrasında ise güçlü bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve istediğimiz formda o istikamette ilerlemek durumunda kalıyoruz.
Geniş kapsamlı yapıda art planda yer alan kıssa hem orta sahnelerle hem de karakterler ortası diyaloglarla birlikte bize aktarılıyor. Bu öykü ile birlikte istediğimiz biçimde yer alabiliyor, balistik görüşlerle birlikte kendimize ilişkin bir görüş çizgisi oluşturabiliyor, yandan kuşatmalara hakikat geçiş yapabilir yahut üstten da oradan saldırımızı gerçekleştirebiliyoruz. Büsbütün simüle edilmiş balistik sistemleri ile birlikte gerçekçi bir yapıyla karşılaşabileceğimiz üretimde atacağımız her bir merminin elbette yansımasını da oradan görebiliyor ve fizik tabanlı sistemlerin burada olduğunu aktarabiliyoruz.
 
 
 
Burada kritik misyonlara yanlışsız adım atmaya çalışıyor, stratejik görüşlerle bir arada elbette ilerleyen süreçleri neler olup bittiğini burada kestirmeye başlıyor ve sinemamızla birlikte misyondan vazifeye yanlışsız ilerlemek durumunda kalıyoruz. Gemilerimizde bulunduğumuz mühlet boyunca elbette ataklarımızı istediğimiz biçimde gerçekleştirebiliyor, ana muharebe gemisi ile birlikte kaptanlarımızı kritik bilgilerle kuşatabilir ve savaş meydanındaki kuşatmalarla bir arada kaptanlardan burada derin bilgiler almak durumunda kalıyoruz. Bu bilgileri en düzgün biçimde savaş alanları içerisinde kullanabilir ve savaş alanlarındaki bilgilerle bir arada de gidişatı lehimize çevirmek durumunda kalabiliyoruz.
Dolayısıyla oyun içerisinde çok çeşitli sistemlerin ve ayrıntıların olduğundan bahsedebiliyor ve simülasyon ögelerinin da bir epey ön planda olduğunu aktarabiliyoruz. Her bir noktasına dokunabileceğimiz ve elimizden geleni yapabileceğimiz üretimde kritik bilgileri savaş meydanı içerisinde kullanabiliyor ve bu kritik bilgilerle birlikte de gidişata taraf vermek durumunda kalıyoruz. İşleri en âlâ biçimde değerlendirebileceğimiz ve vazifeleri büsbütün yerine getirebileceğimiz üretimde çeşitli kaynakların sahibi olabilir ve farklı silahları ve başka özelleştirmeleri de uzay gemimize dahil edebiliyoruz.
Düşmanlarla baş başa geleceğiniz ve bir yandan da kendi stratejilerinizi ortaya çıkaracağınız üretimde istediğiniz halde düşmanları kuşatabilir, yandan ilerleyebilir yahut direkt üstten ataklar gerçekleştirebilirsiniz. Serinin yeni devam oyunuyla bir arada grafikleri ve görselliğin de bir oldukça artış gösterdiğini aktarabilir ve birebir vakitte bunun keyfini çıkarabiliriz.
 
Kritik bilgilerle bir arada savaş meydanlarına adım attığımız ve birebir vakitte kendi lehimize çevirebileceğimiz olaylarla bir arada karşılaşabileceğimiz üretimde vakitten bağımsız sanat biçimi ile bir arada ön plana çıkan bir yapı bulunuyor ve çağdaş teknoloji ile bir arada elbette oyunun dayanaklarını bizlere sunulduğunu aktarabiliyoruz. Geliştirici takımın belirttiğine nazaran yıkım ve merak duygusu olan her bir oyuncu bu oyunda bir göz atabilir ve tıpkı vakitte bilim kurgu temasıyla bir arada ön plana çıkmak istiyorsanız ve kendinizi bu oyuna adapte etmek istiyorsanız bu oyun tam size nazaran diyebiliriz.
 
 
Yıldız gemileri ile bir arada ilerleyebileceğiniz ve tıpkı vakitte dikkat cazip art planlarla bir arada yer alabileceğimiz üretimde yapacağımız her bir atak hayli ehemmiyet arz ediyor. Bu atılımları kendimize nazaran özelleştirip kişiselleştirebiliyor muyuz? Muharebe gemilerinden sürat gemilerine farklı hallerde karşımıza çıkan gemilerle bir arada elbette burada farklı bir tecrübe elde etmeye hazırlanıyor ve her bir gemi çeşidinin burada farklı biçimlerde yol alabileceğini aktarabiliyoruz. Çağdaş teknoloji takviyeleriyle birlikte ilerlediğimiz üretim geniş ölçekte bir yıkım macerasını bizlere sunuyor ve simülasyon ögelerinin bir epey ön planda olduğunu aktarabiliyoruz.
 
Oyunda yapacağımız seçimlerle bir arada elbette kendimizi daha da teminat altına alabiliyoruz. Yıldız gemileri ile bir arada yer alabileceğimizi ve ikonik gemileri bize sunabiliyor ve birebir vakitte kadim uygarlıkların kalıntılarının gerisinde farklı silüetlerin olduğunu aktarabiliyoruz. Bir filo başkasına karşı zafer kazanırken elbette farklı hallerde patlamaların gerçekleştiğini görebiliyor ve bu patlamalarla birlikte kaynakları ve modüllerin etrafa yayıldığını aktarabiliyoruz.
 
İşte bu kaynaklar ve kesimler savaşı kazanan gemi tarafından toplanabilir ve kaynakların sahibi olabiliyorsunuz. Bu biçimde kaynakları toplayarak daha fazla özelleştirmenin ve geliştirmenin kilidini açabiliyor ve bu kilitlerle birlikte elbette yeni marifetlerin ve özelliklerin sahibi olabiliyorsunuz. Bu formda daha güçlü bir yere gelebiliyor ve kendinizi en üst seviye düzey ile öteki maceralara bırakabiliyorsunuz.
Uygarlıkların kalıntılarının yer aldığı bu üretimde saklı ögelerin bulunduğunu aktarabiliyor ve açığa çıkarılacak çeşitli sırların olduğunu aktarabiliyoruz. Etrafı keşfedebildiğiniz ve her bölge içerisinde farklı tecrübelerin bizlere sunulduğu üretimde etrafı keşfederek neler olup bittiğini öğrenebilir, öyküye ek olarak farklı biçimlerde vazifeleri atabiliyor ve daha fazla ögeyle bir arada oyunda ilerlemek durumunda kalıyorsunuz. Kalıntıların bir epey ön planda olduğu ve bu kalıntıları araştırabildiğiniz üretimde devasa gemiler ortasında geçiş yapabiliyor, her bir geminin burada farklı hallerde özellikleri bulunuyor ve gemileri geliştirmek ise büsbütün sizin işiniz oluyor. Gemileri geliştirmek için de üstte da bahsettiğimiz kaynaklara toplama sistemi ön plana çıkıyor.
 
 
İlk oyunla birlikte yılın oyunu mükafatını kazanan öykü bu devam oyunu ile birlikte ilerlemeye devam ediyor. İkinci oyunun bitişinden yeni bir kıssa devam edebileceğimiz bu üretimde elimizden geldiğince içerisinde bulunduğumuz çağın keyfini çıkarmaya çalışıyor ve rahmetle savaş döngüleri ortasında gelip gidiyoruz. Elbette bu ortada çeşitli kıtlıkların olduğundan bahsedebiliyor ve birebir vakitte bu kıtlıkların üstesinden gelmek için ilerlemek durumunda kalıyoruz.
 
Geçitlerin makus bir formda başarısı oldu ve farklı geçişleri açılan bu kapıdan elbette daima olarak yağmacıların geldiği üretimde savaş oyunları bir epey ön plana çıkıyor ve geleceğimizi tehdit eden anahtarların burada olduğunu aktarabiliyoruz. Bu anahtarlar ortadan kaldırmak ve tıpkı vakitte tehdit eden gizemli ögeleri yok etmek büsbütün bizim işimiz oluyor. Geçitlerin açıldığı ve geçitler içerisinden gelen tehditlerin galaksinin geleceğini etkilediği üretimde karanlık ortamların bulunduğundan da bahsedebilir ve bu karanlık ortamlarla bir arada de kendi filomuzu ortaya çıkarmaya çalışıyor ve daha güçlü bir formda yer almaya başlıyoruz.
Bunun dışında oyun içerisinde hem tek oyuncular hem de PVP savaşları bulunuyor. Bunlarla bir arada öbür oyuncularla kapışabiliyor ve istediğiniz biçimde bu mod içerisine geçiş yapabiliyor ve bu sayede en âlâ tecrübesi elde etmek durumunda kalıyorsunuz. Sonuçlarınıza bağlı olarak kendi stratejilerinizi şekillendirebiliyor ve bunun dışında yeni filoların kilidini açarak en âlâ tecrübesi elde etmeye hazırlanıyorsunuz.
 
PVP modu ile birlikte taktiksel marifetlerinizi ön plana çıkarmaya hazırlanıyor ve başka oyunculara karşı burada büyük gayret içerisine geçiş yapabiliyorsunuz. Kendinizin stratejilerine ve planlarınıza nazaran oynadığınız esnada elbette öteki oyunculardan farklı olabiliyor, insan rakiplerle birlikte herkesle kapışabiliyor, bir oyuncu ile gayret edebiliyor, herkes tek bir oyun moduna geçiş yapabilir yahut ekip savaşlarına yanlışsız yelken açabilirsiniz. Burada farklı biçimlerde modlar bulunuyor ve istediğiniz biçimde oyunda yerinizi alabiliyorsunuz.
 
 
Bunun dışında rastgele bir oyuncuyla kapışmadan yapay zekalara karşı da kapışabiliyor ve istediğiniz formda oyunda ilerlemek durumunda kalıyorsunuz. Eğlenceli ve hoş modları bünyesinde barındıran bu üretimde elinizden geleni yapmaya koyuluyor ve tıpkı vakitte oyunda geniş kapsamlı mod takviyesinin olduğundan da bahsedebiliyoruz. Münasebetiyle oyun içerisinde dilediğinizi gerçekleştirirken başka taraftan topluluk odaklı modları deneyimleyebiliyor ve kendi modunuzu da burada oluşturmak durumunda kalıyorsunuz.
 
Kendi haritalarınızı ortaya çıkarabiliyor, gemileri yine inşa edebiliyor, istediğiniz biçimde düzenleme aracı ile bir arada direkt oyunculara hitap edecek ortamları oluşturabiliyor ve meselesiz bir halde indirerek topluluğun yaratıcılığının ortaya çıkmasına yardımcı olabiliyorsunuz. Başka oyuncularla birlikte farklı oyun modlarına geçiş yapabileceğinizi bu imal geniş bir macerayı bünyesinde barındırıyor.
 
 
Kısaca toparlayacak olursak oyun içerisinde devam niteliğinde bir yapı bulunuyor. Bu yapı ile bir arada gerçek vakitli strateji ögeleri ile başka oyuncularla gayret edebiliyor, uğraşımızı kendimize nazaran özelleştirebiliyor ve bilim kurgu teması ile bir arada burada uzay gemileri ile ilerlemek durumunda kalıyoruz. Zati oyunda uzay gemisi temalı bir yapı bulunuyor, kendi uzay gemimizi geliştirebiliyor ve tıpkı vakitte büyük uğraşlara atılabiliyoruz. Bu stil oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyunu bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Oyunun 23 Mayıs 2024 tarihinde çıkacağını aktaralım ve Steam sayfasının açık olduğuna da söyleyelim.

Comments are closed.