hellblade-2-sirf-pcde-60-fps-calisacak-Vg5mC2fT.jpg

Hellblade 2 Sırf PC’de 60 FPS Çalışacak

 
Çıkışına az bir müddet kala Senua’s Saga: Hellblade II için yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Artık ise açıklanan bilgilere nazaran oyunun yalnızca PC platformunda 60 fps ile çalışacağı doğrulanıyor.
 
Hellblade 2 Xbox konsollarında 30 fps sabit bir tecrübe sunacak
 
 
 
Unreal Engine 5 dayanaklı imal içerisinde sinematik bir tecrübe bizi bekliyor ve birebir vakitte aksiyon ve macera içeriği de yer alıyor. The Verge takımından Tom Warren tarafından yayınlanan yeni bir habere nazaran Hellblade 2’nin Xbox Series X|S sürümü sırf 30 fps’te çalışacak. Bu nedenle oyunu 60 fps’te deneyimlemek ne yazık ki konsol tarafında mümkün olmayacak.
 
Öte yandan Capcom tarafından oyunculara sunulan Dragon’s Dogma 2’de de emsal bir durum kelam konusu. Geliştirici grup daha evvel oyunun sırf PC platformunda DLSS 3 aracılığıyla 60 fps ve daha yüksek pahalarla oynanabileceğini açıkladı. Konsol sürümleri ise 30 fps’e ulaşmakta birinci etapta zorlandı. Bilhassa kentlerde 23-25 FPS bile düştüğü görüldü.
 

Beklenen oyunlar ortasında yer alan Senua’s Saga: Hellblade II, 21 Mayıs tarihinde Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek.

Comments are closed.