gta-6-haritasi-ortaya-cikti-kac-kilometrekare-olacak-sdVrjLFV.jpeg

GTA 6 haritası ortaya çıktı! Kaç kilometrekare olacak?

Rockstar Games, uzun müddettir oyun dünyasının sabırsızlıkla beklediği Grand Theft Auto VI (GTA 6) için birinci tanıtım görüntüsünü birkaç ay evvel YouTube’da paylaştı. Böylece yeni oyun için heyecan giderek artmışken kıymetli sorular da sorulmaya başlandı. Bu sorulardan birisi de haritanın ne kadar büyük olacağı. Bununla ilgili bir gelişme yaşandı. O denli ki GTA 6 harita boyutu ortaya çıktı.

GTA 6 harita boyutu, GTA 5’ten 2.55 kat daha büyük olacak

GTA serisinin hayranları, merakla beklenen yeni oyun hakkında bilgi toplamak için çalışmalar yapıyorlar. Bunun için yeni oyunun tanıtım görüntüsünden yola çıkan GTA 6 topluluğu, oyunun harita boyutunu da ortaya çıkardı.


Beklenen GTA 6 haritası

Son gelen bilgilere nazaran Grand Theft Auto (GTA) 6 haritası, 125 kilometrekare büyüklüğünde olacak. Bu, GTA 5‘in haritasından yaklaşık 2.55 kat daha büyük olacağı manasına geliyor. Buna nazaran yeni imal, büyük bir alan sunacak üzere görünüyor. Doğal bunun şimdilik bir tezden ibaret olduğunu da unutmamakta yarar var.

Mevcut bilgilere göre GTA 6Lucia adlı bir bayan ve Jason adlı bir erkek karakteri merkezine alacak. Kıssa, sevgili olduğu düşünülen bu ikili üzerinden yürüyecek. Bununla birlikte oyun, Vice City‘yi de içerecek büyük bir haritaya sahip olacak. Daha gerçekçi grafikler ve sürüş dinamikleri ile büyük tesir yaratacak oyun, bilhassa yapay zeka açısından çok dikkat çekecek.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce GTA 6 harita boyutu kâfi mi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.