gta-6-gelistiricisinden-xbox-series-s-sahiplerini-cok-kizdiracak-aciklama-bedava-verseler-oynamam-O6EL96eA.jpg

GTA 6 Geliştiricisinden Xbox Series S Sahiplerini Çok Kızdıracak Açıklama: “Bedava Verseler Oynamam!”

Son yılların en çok beklenen oyunu GTA 6, aralık ayında yayımlanan bir fragmanla resmen tanıtılmıştı. Vice City’e geri döneceğimiz üretimin şimdi kesin çıkış tarihi belirli olmasa da Xbox Series X/S ve PlayStation 5’e geleceği tabir edilmişti.

Ancak Rockstar’da çalışan ve bu oyunda vazife alan bir dizayncı, ülkemizde de çok tanınan bir konsol olan Xbox Series S’in tüm dünyadaki sahiplerini kızdıracak bir açıklama yaptı.

“Bedava verseler bile Xbox Series S’te oynamam”

GTAForums üzerinden bir kullanıcı tarafından fark edilen ve birkaç ay evvel yapılan bu açıklama Hailin Su’ya ilişkin. Su’ya GTA 6’nın Xbox Series S’te 30 FPS’te çalışıp çalışmayacağı soruldu. Geliştirici ise soruya pek uygun çalışmayabileceğini işaret eden ve Series S’in optimizasyon konusunda geliştiricileri çok zorladığını gösteren bir karşılık verdi. Ayrıyeten bedava verseler bile bu konsolu kullanmayacağını ekledi:

Kendi fikrimi belirtmek gerekirse rastgele bir şahese, hatta düşük kaliteli bir oyun bile Xbox Series S için büyük zorluk oluşturuyor. Ben bu şeyle asla oynamam. Ücretsiz olsa bile.”

Tabii ki bu açıklama GTA 6 Xbox Series S’te düzgün çalışmayacak manasına gelmiyor. Şu anda hâlâ geliştirme basamağında olan Rockstar, üretimin her platformda kâfi biçimde oynanmasını sağlayacaktır. Lakin Xbox Series S hakkında bu türlü şikâyetleri birinci kere duymuyoruz.

Daha evvel birçok geliştirici, Xbox Series S hakkında şikâyetlerini lisana getirmişti. Bilindiği üzere Series S, Series X’in daha düşük düzeyde özelliklere ve donanıma sahip uygun fiyatlı versiyonu. Şu anda yeni jenerasyon konsolların en ucuzu pozisyonunda. İşte bu durum da optimizasyon sıkıntıları oluşmasına neden oluyor ve geliştiricilerin yapabileceklerini sınırlıyor. GTA 6’nın PS5’te bile tam performans gösteremeyebileceği söylenirken Xbox Series S’te nasıl olacağını bekleyip göreceğiz.

GTA 6 fragmanı:

Comments are closed.