google-uygulamasinda-yeni-donem-artik-bu-turlu-gorunecek-cl88blic.jpg

Google uygulamasında yeni dönem! Artık bu türlü görünecek

Google, Android uygulamasının dizaynında bir dizi değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Şirketin, arama sırasında alt gezinme çubuğu dahil olmak üzere yeni dizaynlar üzerinde çalışmalarını hızlandırdığı ortaya çıktı. Pekala alt gezinme çubuğu nasıl çalışacak?

Google Arama uygulaması için yeni alt gezinme çubuğu

Google uygulaması, Android telefonlarda arama için hayli kıymetli bir vazife görüyor. Hatta birçok aygıtta varsayılan arama olduğunu da biliyoruz. Bu yüzden kullanıcılar uzun vakittir arama çubuğunun ekranın üst kısmında yer almasına alışkın. Lakin Google, arama çubuğunu aşağıya taşımak istiyor olabilir.

Google uygulamasının son test sürümünde, arama çubuğunun artık alt gezinme çubuğunun bir modülü olacağı ortaya çıktı. Bu çubuk; Keşfet, Arama ve Kaydedilenler sekmelerinin çabucak üzerinde yer alacak.

Google’ın aslında alt çubuğa geçmesi şaşırtan görünmüyor. Akıllı telefonların ekran boyutları artmaya devam ettikçe, üstteki öğelere ulaşmak da zorlaşıyor. Alt çubuk, hem tek elle kullanımı hem de genel kullanımı kolaylaştıracak üzere duruyor.

Buna ek olarak, test sürümündeki sekmeler de yeni bir görünüme kavuşuyor. Şirketin kendi hizmetlerinde kullandığı Material You dizaynına uygun biçimde, sekmelerin hap formundaki kutucukların içinde olduğu görülüyor.

Google bu değişiklikleri etkin olarak test ediyor. Lakin resmi olarak kullanıma sunulması halinde alt çubuk, Android için arama ve gezinmeyi daha rahat hale getirecek üzere duruyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Comments are closed.