diablo-ivun-game-passe-gelmesi-xboxa-yaradi-oyunun-en-cok-oynandigi-platform-oldu-xKEpNK9p.jpg

Diablo IV’ün Game Pass’e Gelmesi Xbox’a Yaradı: Oyunun En Çok Oynandığı Platform Oldu!

Blizzard imzalı Diablo IV, birinci olarak Haziran 2023’te piyasaya sürülmüştü. Aksiyon ve RPG çeşitlerindeki imal, genel manada oyuncuların beğenisini kazanmayı başarmıştı. Şimdiye kadar da tıpkı serinin genelinde olduğu üzere en çok PC oyuncularını çekmesiyle biliniyordu.

Ancak Xbox Başkanı Sarah Bond’un gönderdiği, Windows Central tarafından keşfedilen bir e-posta, bunun bu türlü olmadığını ortaya koydu. Bond’un aktardığına nazaran Xbox, Diablo IV için bir numaralı platform pozisyonuna yükseldi. Oyunun hem PC hem de PlayStation’da yer aldığını belirtelim.

Game Pass’e eklenmesi tesirli oldu

Bond’un e-postasında yer alan açıklamalara nazaran hem Diablo 4’ün Game Pass’e eklenmesi bu durumun oluşmasında çok tesirli oldu. İmal, 28 Mart 2024 tarihinde Game Pass kütüphanesine eklenmişti. Bu atılım, Microsoft’un Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın almasının bir modülü olarak gelmişti.

Xbox yöneticisinin açıklaması şu formda: “Activision Blizzard King oyunlarını hizmetlerimize entegre ediyoruz. Bu kapsamda Diablo 4’ü de Game Pass’e getirdik. Xbox, bunun akabinde süratli bir halde D4 oyuncuları için bir numaralı platform hâline geldi.”

Bu gelişme, Game Pass’in ne kadar tesirli olduğunun bir göstergesi. Game Pass abone sayısındaki büyüme suratı azalmış olsa da sistemin hala güçlü olduğunu görebiliyoruz. Öbür Activision oyunları çıktığında da misal bir tablo görmemiz mümkün.

Xbox, geriye dönük uyumluluk planları yapıyor

Comments are closed.