gemi-idare-oyunu-ships-at-sea-erken-erisim-olarak-geliyor-94dHSMXE.jpg

Gemi İdare Oyunu Ships At Sea Erken Erişim Olarak Geliyor

 
Sular üzerinde gezinmek ve keşif ögelerinden hoşlanıyorsanız bu oyun tam size nazaran diyebiliriz. Çok çeşitli denizlerde gezinebileceğiniz ve çeşitli heyecanlar yaşayabileceğiniz bu üretim, tek oyunculu ve eşli oyun modlarıyla hoş bir tecrübe sunmak istiyor. Oyunda Norveç Adaları’nda bulunan açık dünyada gezip tozabiliyor ve istediğimiz biçimde etrafı keşfedebiliyoruz. Keşif ögelerinin bir epey ön planda olduğu ve istediğimiz halde dilediğimiz üzere gezebildiğimiz üretim, bizlere görünümlerle ve atmosferlerle bir arada hoş bir tecrübe sunmayı hedefliyor.
 
Oyunda kargo nakliyatı yapabilir, ticari balıkçılık vazifelerini üstlenebilir, okyanusun elimizin altında olduğunu görebilir ve daha fazlasını gerçekleştirebiliriz. Altımızdaki gemilerle ve öteki teknelerle bir arada istediğimiz üzere vazifelere atılabilir, bu vazifeleri yerine getirerek daha gelişmiş teknelerle yol alabilir ve daha fazlasını bu oyunda görebiliriz. Oyun içerisinde epey tanınan olan çeşitli modlar bulunuyor. Bu modlarla bir arada nasıl yer alabileceğin büsbütün sana kalmış durumda.
 
İstediğiniz biçimde tek oyunculu mod içerisine geçiş yaparak meslek modunu burada deneyimleyebilir yahut başka taraftan çok oyunculu modlarla birlikte öbür oyuncularla farklı etkinliklere katılabilir ve burada cümbüşün tabanına vurabilirsiniz. Bir yandan rahatlatıcı bir tecrübeyle bir arada sunulmak istenen üretimde başka yandan okyanusun zevkini çıkarabilir ve balıkçılık maceranızı burada başlatabilirsiniz.
 
 
 
Oyunu geliştiren grup, daha evvel farklı hallerde balıkçılık tecrübesini bizlere sunan stüdyodan geliyor. Yepisyeni bir oyun olarak karşımıza çıkmayı hedefleyen bu imal, suları ayağımızın altına getiriyor. Bunun dışında hayranların beğenisini kazanan serilerle birlikte karşımıza çıkan bu üretim, şayet stüdyonun daha evvelki oyunlarını oynadıysanız, size tanıdık özelliklerle bir arada gelebiliyor. Yeni jenerasyon bir gemi simülasyonu olarak deneyimleyebileceğimiz ve hakikaten de üst seviye bir yapı ile karşılaşabileceğimiz bu oyun atılımlarımıza nazaran değişkenlik gösteren ögelerle geliyor.
 
Geliştirici takım burada hayran kitlesinin epey fazla olduğunu ve bu hayran kitlesine en âlâ oyun tecrübesini sunmak için ellerinden geleni yapmaya koyulduklarını aktarıyor. Tutkulu hayran kitlesine en çok istedikleri özellikleri sunmayı hedefleyen geliştirici grup, kargo gemileriyle ön plana çıkan bir yapıyı bünyesinde barındırarak bir oyunu bizlere sunmak istiyor. Arkadaşlarımızla birlikte etkileşime geçebileceğimiz bir Norveç Denizi içerisinde istediğimizi gerçekleştirebiliyoruz. Burada açık dünya içerisinde gezip tozabiliyor, buraları keşfedebiliyor, hizmet verebiliyor, kargo gemileriyle bir arada burada kargoculuk yapabilir ve ticari balıkçılık mesleğimize burada başlayabiliriz.
 
Elbette balıkçılık yapmak burada epey güçlü bir yapıyı da bünyesinde barındırıyor. Zira burada yalnızca biz balıkçılık yapmıyor, birebir vakitte başka ticari gemilerin de burada balıkçılık yaptığını aktarabiliyoruz. Hasebiyle burada yer aldığımız mühlet boyunca en âlâ balıkları bizim toplamamız ve bu sayede daha fazla balıkla birlikte çıkarımıza kazanç katmamız gerekiyor. Bu halde oyunda hoş bir tecrübe elde edilebiliyor ve tecrübelerimizi kendimize nazaran özelleştirip kişiselleştirebiliyoruz. Bu da oyunda yer alabileceğiniz hoş tecrübelerden bir tanesi diyebiliriz.
Oyunu üstte bahsettiğimiz üzere hem tek oyunculu hem de çok oyunculu bir formda oynayabiliyor, arkadaşlarımızla birlikte etkileşime girebiliyor ve dünya çapındaki oyuncularla ilişki kurabileceğimiz bir yapı ile ilerleyebiliyoruz. Geliştirici grubun belirttiğine nazaran oyunda yeni oynanış özellikleri bulunuyor ve bu oynanış özellikleri ile bir arada son derece detaylı bir balıkçılık tecrübesine adım atabiliyoruz. Bunun dışında balıkları tutmak için elbette büyük ağlar kullanabilir, oltalar atabilir ve daha fazlasını gerçekleştirebiliriz. Ek olarak burada hizmet ve kargo vazifelerine de adım atabilir ve bu sayede hem kendi yararımızı üstlere çıkarabiliriz.
Geliştirici grup, Nvidia grubu ile bir arada işbirliği yaptığını ve bu işbirliği kapsamında yeni bir su sistemi üzerinde çalıştıklarını açıklıyor. Bu su sistemi ile bir arada elbette daha gerçekçi bir yapıyı bizlere sunmak istiyor ve biz de burada yer aldığımız müddet boyunca en uygun tecrübesi elde etmek için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz.
 
 
 
Geliştirici grubun belirttiğine nazaran burada tutkulu hayranlar için en düzgün tecrübe sunulmak isteniyor ve en çok istenilen özellikleri bir ortaya toplayarak yeni bir tecrübe burada ortaya çıkarmak durumunda kalınıyor. Teknolojik geliştirmelerle ve sinematik ögelerle yer alabileceğimiz bu okyanus macerasında elbette simülasyon ve macera ögeleri ön plana çıkıyor. Birebir vakitte keşif ögeleri da burada yeniden azımsanamayacak kadar ön planda diyebiliriz. Zira oyunda etrafı keşfederek ve elimizden geleni yapmaya koyularak çeşitli alanlarla fizikî temaslara gelebiliyor ve buraları kendimize nazaran özelleştirip kişiselleştirebiliyorsunuz.
Çok çeşitli gemiler içerisinde seçim yaparak ilerleyebileceğiniz ve her geminin burada farklı hallerde karşımıza çıktığı üretimde elbette mekanikler de gemiye nazaran değişkenlik gösterebiliyor. Yeni kuşak gemi simülasyonu diyebileceğimiz bu üretimde yeni teknolojilerle bir arada ilerleyebiliyor ve tıpkı vakitte hizmet ve kargo misyonlarına adım atabiliyoruz. Oyunda ilgi cazip simülasyon ögeleri bulunuyor ve üstte bahsettiğimiz üzere hem kargoları teslim edebiliyor hem de balıkçılık yapabiliyoruz. Bunun dışında oyunda dünya çapındaki oyuncularla ilişki kurabiliyor, yeni oynanış özellikleri ile birlikte son derece detaylı balıkçılık sistemine geçiş yapabiliyor ve hizmet ve kargo gemileri ile bir arada de oyunda farklı formlarda yol alabiliyoruz.
Geliştirici takımın belirttiğine nazaran su sisteminin ve fizik sisteminin bir epey gelişmiş olacağı ve tıpkı vakitte fizikî sistemlerin de ilgi alımlı bir halde bizlere sunulacağı bildiriliyor. Okyanus simülasyonu içerisinde yer alabildiğimiz üretimde Norveç kıyılarına gerçek ilerleyebiliyor ve tıpkı vakitte burada dinamik bir hava sisteminin olduğundan bahsedebiliriz. Pekala nedir bu dinamik hava sistemi? Bu sistem dahilinde gün içerisinde yağmurun, sisin, yıldırımın ve fırtınanın farklı hallerde bizlere sunulduğunu aktarabiliyor ve ilgi cazip hava şartları ile birlikte de oyundaki yerimizi almaya koyuluyoruz.
 
 
 
Bu hava şartları elbette içerisinde bulunduğumuz ortamın tecrübesini bir oldukça etkileyen ögeler ortasında bulunuyor ve bunlarla birlikte de kendimizi bu üslup hava şartlarına hakikat hazırlamamız gerekiyor. Güçlü hava şartları ile bir arada yer alabileceğimiz imal içerisinde her türlü hava içeriğiyle karşılaşabilir ve kendimizi bir yandan güneşli içerikle bulabilirken öbür yandan ise direkt fırtınalarla birlikte müsabakamız mümkün diyebiliriz.
 
Oyunda, öteki taraftan farklı sözler içerisinde gezip tozabilirken, bunun dışında tekrar oluşturulmuş limanları keşfedebiliyoruz ve buralara adım atabiliyoruz. Alet ve ekipman satın almak için mağazaları ziyaret edebileceğimiz ve gemilerimize yükseltebileceğimiz bu üretimde her bölgenin kendine ilişkin özellikleri ve sistemleri bulunuyor. Bu kapsamda mağazaları ziyaret ederek elbette istediğimiz halde buradan satın alınabilecek ögeleri alabiliyoruz. Tıpkı vakitte gemilerimizi yükseltmek, bakımlarını yapmak ve onları onarmak için de tersaneye gerçek yol alabiliyoruz.
 
Bu sistemlerle dilediğimiz formda yer alabildiğimiz üretimde, aslında ekipmanlara dayalı bir ortam içerisinde kendimizi bulabiliyoruz. Oyuna ne kadar çok güçlü ekipmana ve donanıma sahip olursak, o kadar çok kendi vazifelerimizi süratli bir biçimde yerine getirebilir ve böylelikle macera içerisinde biz de kendimize güçlü bir formda bulabiliriz.
Bunun dışında, lisanslı gemilerin burada bulunduğunu aktarabiliyor ve ek olarak atmosferik gerçekçi simülasyon ögelerinin bize sunulduğunu söyleyebiliriz.
 
Oyunda gemilerin elbette sağa sola çarpması yahut kullandığımız mühlet prestijiyle yıpranması üzere mekanikler bulunuyor. Bu mekaniklerle birlikte dilediğimiz formda gemimizi onarabiliyor, tersaneye giderek bu geminin tamirini yapabiliyor ve daha fazlasını gerçekleştirebiliyoruz. Hasebiyle, burada gerçekçi bir sistem olduğunu aktarabiliyor ve bu sistemlerle bir arada de kendi tecrübemizi özelleştirebiliyoruz, ekipmanlara dayalı ilgi alımlı sistemlerin bulunduğu üretimde geliştirici grup evvelki oyunlarından ilham aldığı yapıları burada daha gelişmiş bir halde sunmak istiyor.
 
 
Yine geliştirici takımın belirttiğine nazaran oyunda çarpıcı grafiklerin olacağından bahsedebiliyoruz ve derin simülasyon tecrübesinin bize sunulacağını aktarabiliyoruz. Bu grafikler eşliğinde gemi simülasyon tecrübesine adım attığımız müddet boyunca sürükleyici görseller bizi bekliyor ve büyük bir macerayı atılarak burada denizlerin efendisi olmak için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Burada tek oyuncuda bir sistem olduğu kadar birebir vakitte üstte bahsettiğimiz üzere 4 oyuncuya kadar takviye sunan çok oyunculu bir mod sisteminin yer aldığından bahsedebiliyoruz.
 
Tek bir meslek yolu ile hudutlu olmadığımız üretimde elbette her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebilir ve gideceğiniz yollar burada değişik örnekler gösterebilir. Farklı özelliklere sahip gemilerin bulunduğu bu üretimde denizcilik seyahatine büyük bir adım atabilir ve muhakkak bir sisteme bağlı kalmadan kendi mesleğimizi özelleştirip kişiselleştirebiliriz. Hem mesleğimizi yükseltirken hem de öteki etkinliklere iştirak sağlayabilir ve aslında bir yandan 3 işle birlikte uğraşabiliyoruz, bu da oyunda yer alan çeşitli özelliklerden bir tanesi diyebiliriz.
Gerçekçi ortamlarda yer aldığımız üretimde kargo işlerine adım atabilir ve kargo nakliyecisi olarak vazife alabiliriz. Bunun dışında malları yükleyebilir, boşaltabilir, haritadaki çeşitli pozisyonlara yanlışsız ilerleyebilir ve bu malları boşaltıp elbette paramızı kazanabiliriz. Bunun dışında servis operatörü olarak yer alabileceğimiz üretimde bir gemiyi komuta edebilir ve başka gemilere değerli takviye sağlamak için elimizden geleni yapabiliriz. Servis operatörü burada başka gemilerin bakım ve tamiratlarını yapabilir ve biz de burada elbette bu tamirleri gerçekleştirmek durumunda kalıyoruz.
 
 
 
Diğer taraftan ticari balıkçılık sistemine geçiş yapabilir ve bu balıkçılık sistemi ile birlikte temel ekipmanlarla istediğimizi gerçekleştirebilir ve balıkçılık sistemine adım atabiliriz. Balıklar burada en yeterli halde yer alabilir ve heyecan verici bir balıkçılık tecrübesini burada yaşayabiliriz. Norveç üzerinde yer aldığımız mühlet boyunca açık dünya içerisinde gezip tozabilir ve tekrar okyanus sistemi ile birlikte burada dinamik ekonomik sistemin birleşmesini gözlemleyebiliriz. Yeni deniz ömrü yapay zeka sistemiyle bir arada de oyunda üst seviye bir sistemin olacağına aktarabiliyoruz.
 
Son olarak, bu imal içerisinde etrafı gezip tozarken elbette farklı balık tiplerinin olduğunu da aktarabiliyoruz. Örneğin, oyun içerisinde somon balığından benek de yayın balığına kadar yeni balık çeşitlerinin bulunduğunu aktarabiliyoruz. Öteki taraftan lisanslı gemilerin burada yer alacağını söyleyebilir ve her bir geminin farklı navigasyon sistemlerinin güvenliğini ve doğruluğunu sağladığını belirtebiliriz.
 
Bu sayede farklı navigasyon ekipmanlarının olduğunu ve en düzgün tecrübesi burada yaşamak için elimizden geleni yapmaya koyulduğunu söz edebiliriz. Ek olarak, oyunda ağ taşıyıcısı, halatlar, ağ çekicisi ve daha fazlasının yer aldığını belirtebiliriz. Yani gemiye ilişkin her ekipmanın burada bulunduğunu aktarabiliriz.
 
 
Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Ek olarak, oyunun 9 Mayıs tarihinde erken erişim sürümü olarak çıkış yapacağını aktarabiliriz.

Comments are closed.