androide-bilinmeyen-numaralar-ozelligi-geliyor-HZK84Pn1.jpg

Android’e “bilinmeyen numaralar” özelliği geliyor

Artık Android telefonlarda bilinmeyen numaraları basitçe öğrenebileceksiniz. Google’ın üzerinde çalıştığı kolay lakin kullanışlı bir özellik, arayan ve rehberde kayıtlı olmayan numaraların tek bir düğme ile kime ilişkin olduğunu öğrenmenizi sağlayacak.

Beta sürümünde test edilen Lookup isimli bu özellik, Google Telefon uygulamasına yeni bir arama düğmesi ekliyor. Google Telefon uygulaması Pixel telefonlarda varsayılan olarak kullanılsa da başka Android sahipleri de bu uygulamayı yükleyebiliyor. Yeni Arama düğmesi, Telefon uygulamasında son aramalardan birine dokunduğunuzda gördüğünüz “Engelle” ve “Geçmiş” üzere öteki seçeneklerle tıpkı yerde bulunuyor.

Bununla birlikte AssembleDebug, Google’ın Gmail uygulamasının Android sürümüne Gemini e-posta özetleri eklemek için çalıştığını da öne sürdü. Üstteki ekran manzarasında de görebileceğiniz bu özellik, bir e-postanın husus satırının çabucak altında bir düğme olarak yer alacak ve dokunduğunuzda size bir özet sunacak. PiunikaWeb, düğmenin şimdi hiçbir şey yapmadığını, lakin Gmail’in üç nokta menüsünde yeni bir Gemini menü seçeneğinin bulunduğunu yazıyor.

Comments are closed.