galaxy-z-flipi-golgede-birakacak-xiaomi-mix-flip-kamera-ozellikleri-muhakkak-oldu-96UBVzBD.jpg

Galaxy Z Flip’i gölgede bırakacak: Xiaomi Mix Flip kamera özellikleri muhakkak oldu!

Katlanabilir akıllı telefon dünyası renklenmeye devam ediyor. Xiaomi, bu alanda Fold şekli (boyuna katlanabilen) aygıtlarla karşımıza çıktı. Şirket, kendisi için birinci olacak Flip (enine katlanabilen) modeli için çalışmalarını sürdürüyor.

Xiaomi Mix Flip, 60 Megapiksel telefoto kamera ile gelecek

Xiaomi’nin katlanabilir modeline ait yeni ayrıntılar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Son olarak ortaya çıkan raporlara bakılırsa Xiaomi Mix Flip, kamera özellikleriyle bu alanda yarıştığı Samsung Galaxy Z Flip modelinin de önüne geçecek üzere görünüyor.

Android Headlines tarafından ortaya çıkarılan rapora nazaran Xiaomi Mix Flip modeli 60 Megapiksel telefoto kamera, 50 Megapiksel OmniVision OVX800 sensörüne sahip olacak. Ek olarak özellikleri belirtilmeyen bir OmniVision OV60A sensörü de yer alacak.

Daha evvel elde edilen bilgilere bakılırsa Xiaomi modeli, uydu irtibatı takviyesiyle sahne alan birinci katlanabilir akıllı telefon olarak sahne alacak. Mayıs ayında tanıtılması öngörülen katlanabilir telefonun Türkiye pazarında da satışa sunulması bekleniyor.

Öte yandan aygıtın işlemci koltuğunda Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yer alacak. İşlemci, 1 adet 3.3 GHz ARM Cortex-X4, 3 adet 3.2 GHz ARM Cortex-A720, 2 adet 3.0 GHz ARM Cortex-A720 ve 2 adet 2.3 GHz ARM Cortex-A520 çekirdeklerine sahip. Ek olarak Ray Tracing destekli Adreno 750 grafik ünitesine yer veriyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Comments are closed.