galaxy-s24-musteri-memnuniyetinde-birinci-kere-iphoneu-gecti-xFy1EA36.jpg

Galaxy S24, müşteri memnuniyetinde birinci kere iPhone’u geçti

Yeni bir araştırma, Samsung Galaxy S24 müşteri memnuniyetinin birinci kere iPhone’u geçtiğini ortaya çıkardı.

PerfectRec datalarına nazaran, Samsung Galaxy S24 serisini erken satın alan kullanıcılar son derece olumlu yorumlar yapmış durumda. Kullanıcıların yüzde 91’i temel model Galaxy S24’e 5 yıldız verirken, yüzde 88’i S24 Ultra’ya en yüksek notu verdi. Bu müşteri memnuniyeti sayıları, Samsung’un evvelki jenerasyon Galaxy S telefonlarından çok daha yüksek.

iPhone 15 serisi içinse memnuniyet oranı temel model için yüzde 76, Plus için yüzde 77, Pro ve Pro Max için ise yüzde 74 olarak belirlenmiş durumda. Münasebetiyle Galaxy S serisi müşteri memnuniyeti birinci kere iPhone’u geride bırakmış oldu.

Ancak akılda tutulması gereken değerli bir nokta bulunuyor; yeni Galaxy akıllı telefonlar Ocak ayında piyasaya sürüldüğünden, iPhone 15 serisinin S24 aygıtlarına nazaran çok daha büyük bir kıymetlendirme sayısı bulunuyor. Hasebiyle PerfectRec, Samsung’un yeni telefonları için müşteri memnuniyetinin değişip değişmeyeceğini izleyeceğini söylüyor. Tekrar de şimdilik, Samsung’u tercih edenler iPhone 15 sahiplerinden daha şad görünüyor.

Comments are closed.