googlein-yapay-zekasi-ios-icin-cikti-nasil-kullanilir-DMbrX6nJ.jpg

Google’ın yapay zekası iOS için çıktı! Nasıl kullanılır?

Son yıllarda yapay zeka alanında kıymetli başarılara imza atan Google, geçtiğimiz aylarda ChatGPT ile başlayan sohbet botu rekabetine Bard ile dahil oldu. Kısa bir müddet evvel ise Bard‘ın ismini Gemini olarak değiştirerek yeni bir sayfa açtı. Yeni ismiyle taşınabilir tarafta birinci olarak Android kullanıcılarına sunulan Google Gemini, artık ise iOS için yayınlandı. İşte ayrıntılar…

Google Gemini, iOS için sunuldu!

Google‘ın yapay zeka dayanaklı sohbet botu Gemini, sormak istediğiniz çabucak soruya yanıt verebilecek kapasitede. Buna nazaran rastgele bir bahiste fikir verebilir, yazılım için kod yazabilir ve hatta bir derdiniz için tahlil yolu bile tavsiye edebilir. Yani her hedef için kullanabilirsiniz.

Adının değiştirilmesiyle birlikte birinci olarak Android uygulaması yayınlanan Gemini, kısa müddet evvel iOS için de sunuldu. Sohbet botuna App Store‘dan indirebileceğiniz Google Chrome uygulaması üzerinden erişebilirsiniz. Uygulamaya girdikten sonra üst kısımdan Gemini penceresine geçiş yapmanız gerekiyor.

Ancak özelliğin şu anda herkes tarafından kullanılamayacağını belirtelim. Çünkü kullanıcılara kademe kademe sunuluyor. Bu bağlamda yeniliğe bugün erişemezseniz, App Store üzerinden bir güncelleme gelip gelmediğini denetim etmenizde var. Gelmediyse daha sonra tekrar denetim edebilirsiniz.

Google Gemini vs GPT-4

Google Gemini, lisan modelleri için 32 akademik kriterin 30’unu karşılıyor. Gemini Ultra, yüzde 90 puanla matematik, fizik, tarih, hukuk, tıp ve etik üzere 57 mevzuda MMLU (büyük çoklu vazife lisan anlayışı) konusunda insan uzmanlardan bile daha yeterli performans sergileyen birinci lisan modeli oldu. Bu bağlamda GPT-4’ten daha güzel bir pozisyonda.

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Google Gemini‘ı nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.