galaxy-s24-fe-ne-vakit-piyasaya-cikacak-hangi-ozellikleri-sunacak-3VUsPHs5.jpg

Galaxy S24 FE ne vakit piyasaya çıkacak, hangi özellikleri sunacak?

Samsung Galaxy S24 FE hakkında şimdi kâfi bilgiye sahip olmasak da, Galaxy S24’ün orta sınıf alternatifinin önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sürülebileceğine dair kimi işaretler ortaya çıktı.

Güney Koreli The Elec sitesine nazaran, Galaxy S24 FE’nin bu yaz piyasaya sürülebilmesi için telefonun birtakım ekran bileşenleri şimdiden seri üretim sürecine girmiş durumda. The Elec tarih hakkında net bir bilgi vermese de Güney Kore’de yaz mevsimi Haziran’dan Ağustos’a kadar sürdüğünde Samsung Galaxy S24 FE’nin Temmuz ayında piyasaya sürüleceğini varsayım edebiliriz.

Zira bu tarihte Samsung’un, Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Fold 6’nın tanıtılacağı yılın ikinci büyük akıllı telefon lansmanını yapması bekleniyor. Şirketin S24 FE’yi bunlardan başka olarak piyasaya sürmesi de mümkün, lakin söylentilere nazaran Temmuz ayındaki aktifliğin her iki ucunda da yalnızca yaklaşık bir aylık bir yaz devri olacak ve bu da art geriye iki lansman manasına gelecek.

Dolayısıyla, tüm bu aygıtların birebir anda piyasaya sürülmesi daha mantıklı görünüyor, lakin Samsung Galaxy S23 FE geçen yıl Ekim ayında piyasaya sürüldüğünden ve bir evvelki model FE olmayan kardeşinden tam bir yıl sonra Ocak 2022’de piyasaya sürüldüğünden, yazın ortasında piyasaya sürülmesi biraz şaşırtan.

Diğer taraftan, Galaxy S24 FE piyasaya ne vakit sürülürse sürülsün şu ana kadar telefon hakkında ortaya çıkan sızıntılar kullanıcıların beklentisini yükseltmiş durumda. Söylentiler, Galaxy S24 FE’nin Snapdragon 8 Gen 3 yahut Exynos 2400 yonga seti, 6,1 inç AMOLED ekran, 12 GB RAM, 4.500 mAh pil ve 256 GB’a kadar depolama alanıyla geleceğini gösteriyor.

Comments are closed.