galaxy-s24-fe-cikis-tarihi-ve-ozellikleri-asik-r-oldu-P4WnIfqV.jpeg

Galaxy S24 FE çıkış tarihi ve özellikleri aşikâr oldu!

Samsung, FE sevdasından S24 serisinde de vazgeçemiyor. Uzun bir müddettir üzerinde çalışılan Galaxy S24 FE’nin piyasaya sürülmesi için geri sayım başladı. Bu da elbette beraberinde birçok soruyu gündeme getirdi. Galaxy S24 FE özellikleri nasıl olacak ve çıkış tarihi ne vakit?

Galaxy S24 FE özellikleri ve çıkış tarihi ortaya çıktı

Samsung, Galaxy S23 FE’yi öbür Galaxy S23 modellerinden yaklaşık sekiz ay sonra ve FE modelinin olmadığı (S22 FE diye bir model üretilmedi) bir devrin akabinde, geçen Ekim ayında piyasaya sürdü. Artık FE serisi geri döndüğüne nazaran Samsung görünüşe nazaran bundan bir kere daha vazgeçmeye niyetli değil. O denli ki halihazırda Galaxy S24 FE üzerinde çalışıyor.

Şirketin merkezi Kore’den gelen yeni bir rapora göre Galaxy S24 FE bu yaz piyasaya sürülüyor. Bu, kendisinden evvelki öteki FE modellerinden çok daha erken bir tarih. S24 serisi de Ocak ayında piyasaya sürüldü. Yani temel S24 ailesinin piyasaya sürülmesiyle karşılaştırıldığında da çok daha erken gerçekleşecek.

Eğer bu doğruysa, Samsung’un temmuz başından ortasına kadar olan söylentilere nazaran Unpacked aktifliği duyurularla ziyadesiyle dolu dolu olabilir. Esasen Galaxy Z Fold6’yı (bir değil iki modeli olabilir), Flip6’yı, Galaxy Ring’in tam duyurusunu, yeni Galaxy Watch7 ailesini ve artık S24 FE’yi bile tanıtarak bu kalabalığa katması epey farklı.

Galaxy S24 FE’nin bu yaz tanıtılacağı bilgisi Kore’deki tedarik zinciri kaynaklarından geldi. Tam olarak yaklaşmakta olan Galaxy S24 FE için kimi ekran bileşenlerini üreten bir şirket, modelin yaz sürümünden evvel tedarik ettiği bileşenlerin seri üretimine zati başladığını söylüyor.

Üretim hacminin halihazırda “milyonlarca” olması planlanıyor, hasebiyle Samsung, S24 FE’nin epeyce başarılı olacağını düşünüyor. Rapora nazaran elbette bir OLED ekrana sahip olacak ve bu ekran ince çerçevelerle çevrelenecek. Akıllı telefon iki farklı işlemciyle kullanıcıların beğenisine sunulacak: Snapdragon 8 Gen 3 ve Exynos 2400.

Akıllı telefonda 50 Megapiksel ana, 12 Megapiksel ultra geniş açı ve 8 Megapiksel telefoto lensten oluşan üçlü kamera heyetimi bizleri karşılayacak. Önde ise muhtemelen 10 Megapiksellik bir selfie kamerasına yer verilecek. Bilindiği üzere mevcut Galaxy S23 FE modelinde 8 GB RAM’e yer verildi. Lakin yeni aygıtla birlikte 12 GB seçeneği de satışa çıkacak.

Fikir vermesi açısından aygıtın halefi Galaxy S23 FE özellikleri:

Özellik Değer
İşlemci Bölgeye nazaran Exynos 2200 yahut Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
Ekran 6.3 inç FullHD Plus (1080 x 2340 piksel)
Ekran Tazeleme Hızı 120Hz
Ekran Paneli Dynamic AMOLED 2X
Arka Kamera (Ana) 50 Megapiksel
Arka Kamera (Ultra Geniş) 12 Megapiksel
Arka Kamera (Telefoto) 8 Megapiksel, 3x yakınlaştırma
Ön Kamera 10 Megapiksel
RAM 8 GB
Depolama 128 GB yahut 256 GB
Batarya 4.500 mAh
Hızlı Şarj 25W
Wi-Fi 6E
Bluetooth 5.3
Diğer IP68 toz ve suya dayanıklılık, Stereo hoparlörler, Ekran içi parmak izi okuyucu
Fiyat (Başlangıç) 599 USD

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.