galaxy-s23-kullanicilarina-ekran-soku-one-ui-61-birtakim-s23leri-bozdu-gOLJP4nw.jpg

Galaxy S23 kullanıcılarına ekran şoku: One UI 6.1, birtakım S23’leri bozdu

Samsung’un büyük One UI 6.1 yenileştirmesi artık eski Samsung telefonlarında da indirilebilir durumda. Lakin birtakım Galaxy S23 kullanıcıları yapay zeka odaklı yükseltmenin aygıtlarına yarardan çok ziyan verdiğinden şikayet etmeye başladı.

Reddit’teki ve Samsung’un Topluluk forumundaki son gönderilere nazaran, One UI 6.1, belli Galaxy S23, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra aygıtlarının dokunmatik ekran fonksiyonelliğini alt üst etti. Kimi kullanıcılar ekranlarının artık “tamamen tepkisiz” olduğunu sav ederken, kimileri ise dokunmatik ekran fonksiyonlarının S Pen ile hudutlu olduğunu söylüyordu.

Meğer sorun ekran tamiriymiş

Ancak daha sonra bu şikayetlerin, Galaxy S23 telefonlarında özgün olmayan ekranlar takılı olan kullanıcılardan geldiği anlaşıldı. Yani, ekranlarını tamir ettirirken özgün kesim yerine “yan sanayi” ekran taktıran kullanıcıların ekranları kilitlenmişti.

Samsung Community forumunda kelam konusu gönderinin altında yer alan bir yorumda, “One UI 6.1’i indirdikten sonra ekranımın alt kısmının karşılık vermediğini fark ettim, lakin tüm uygulamalar büsbütün optimize edildikten sonra çalışmaya başladı” diyordu.

Samsung, her ne kadar bu sorun kendisinden kaynaklanmasa da, bir güncelleme ile tahlil sunmayı ihmal etmedi.

Bir güncelleme olayında daha, acil durumlarda telefonlarınızı ve bilgisayarlarınızı kullanırken, otomatik güncellemenin ne kadar büyük risk taşıdığını görmüş olduk. Dijital aygıtları, “acil” kullanmak zorunda kalmayacağınız gün ve saatlerde güncellemek, riskleri minimize etmek için faydalı bir tedbir olacaktır.

Comments are closed.