fox-tv-resmen-tarih-oldu-iste-yeni-ismi-HktTTg1c.jpg

Fox TV resmen tarih oldu! İşte yeni ismi

Türk televizyonculuğunun kıymetli kanallarından biri olan Fox TV artık resmen NOW olarak anılacak. İsminin değiştirileceğine ait söylentileri doğrulayan şirket, yayın hayatına NOW TV olarak devam edeceğini açıkladı. Pekala Fox TV ismi neden değiştirildi?

Fox TV gitti, NOW geldi

Fox TV’nin sahibi ve idare konseyi olan Fox Networks Group tarafından alınan karar doğrultusunda, kanalın hem ismi hem de logosu değiştirildi. The Walt Disney Company’nin sahibi olduğu Fox Networks Group, Türkiye’deki faaliyetlerine yeni bir marka ile devam etme kararı aldı.

Konuyla ilgili gelen açıklamada, “2019 yılında The Walt Disney Company, NOW kanalının memleketler arası yayınlarını da kapsayan geniş bir satın alma muahedesine imza atmıştı. Bunu takiben kanal için isim değişikliğinin yapılması gereken gün yaklaştı” sözleri kullanıldı.

RTÜK tarafından onaylanan süreç sonrası Fox TV, artık resmi olarak NOW logosu altında yayın hayatına devam edecek. Lakin kanalın yayın siyaseti ve içeriğinde rastgele bir değişiklik olmadığı belirtildi. Öte yandan Fox Haber’in sunucu ve program takımının da motamot korunduğu belirtildi.

NOW isminin manası da merak konusu haline geldi. Bu söz İngilizce’de “şimdi, şu anda” manalarına geliyor. Şirket, bu isimle kanalın en yeni içeriklere yer vermeyi hedeflediği söz etti. Artık izleyiciler, Fox TV yerine NOW logosuyla karşılaşacak.

Peki siz bu bahiste ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Comments are closed.