iphone-16-pro-max-simdiye-kadarki-en-uzun-batarya-omrune-sahip-iphone-olacak-IwdupAez.jpg

iPhone 16 Pro Max, Şimdiye Kadarki En Uzun Batarya Ömrüne Sahip iPhone Olacak

Eylül ayında çıkmasını beklediğimiz iPhone 16 ailesi yaklaştıkça telefonlar hakkında yeni sızıntılar da ortaya çıkıyor. Tedarik zinciri kaynaklarına dayandırılan ve Naver üzerinden “yeux1122” isimli kullanıcı tarafından yapılan yeni bir paylaşım ise Pro modellerle ilgili bilgileri bizlere gösteriyor.

Paylaşıma nazaran iPhone 16 Pro’da ekranın 6,3 inçe çıkarak büyüdüğünü göreceğiz. 15’in ekranı 6,1 inçti. Aygıtın kasasının büyümesi, yeni ve iyileştirilmiş optik yakınlaştırma yetenekleri sunmasını sağlayacak. iPhone 15 Pro Max’te birinci kere 5x telefoto kamera kullanılmıştı. Argüman da bu kameranın, iPhone 16 ailesinde yalnızca Pro Max’te değil, Pro’da da sunulabileceğini öne sürüyor.

iPhone 16 Pro Max’in batarya ömrü 30 saat yahut üstüne çıkarak iPhone’larda bir rekor kırabilir

Cihazdaki büyümenin çok fark edilebilir olmayacağı lakin Galaxy S24’ten daha büyük çerçeveler göreceğimiz söyleniyor. Bataryada ise benzer boyutta yahut biraz daha büyük bir batarya görme ihtimalimiz var. Bu değerli zira Pro modellerin bataryasıyla ilgili şu ana kadar pek bilgi görememiştik.

Sızıntı, iPhone 16 Pro’nun güç tüketiminde değerli iyileştirmeler göreceğimizi söylüyor. Hem bu hem de bataryanın büyümesinin en çok Pro Max modele yarayacağını da ekliyor. Kullanıcının edindiği bilgilere nazaran iPhone 16 Pro Max, şimdiye kadarki en uzun batarya ömrüne sahip iPhone olabilir. iPhone 15 Pro Max’in 29 saat civarında batarya ömrü vardı. Yeni modelde bu müddet 30 saat yahut üstüne çıkabilir.

Batarya boyutunun %5 büyüyeceğine dair argümanlar var. Bu çok büyük görünmese de güç tüketimindeki iyileştirmeler ile ömrün uzayacağını iddia edebiliriz. Geçen yılki Pro Max’te 4.441 mAh batarya olduğunu söyleyelim. Yani yenisinde 4.676 mAh civarlarında bir batarya olabilir.

iPhone 16 serisiyle ilgili şimdiye kadar çıkan başka savlar için:

Comments are closed.