fiyat-performans-odakli-huawei-p70-nasil-gorunecek-iste-tasarimi-ClFnPRMW.jpg

Fiyat performans odaklı Huawei P70 nasıl görünecek? İşte tasarımı

Huawei‘nin 2019’de ABD tarafından kara listeye alınması ve yaptırımlara maruz kalması telefon işindeki istikrarları değiştirdi. Çinli üretici bilhassa 5G ile ilgili kısıtlamaları bir ölçüde aşmayı başarırken, son devirde Mate 60 serisi telefonlarında bu teknolojiye yer verdi. Son gelen raporlar ise markanın yakında tanıtmaya hazırlandığı P70 serisiyle yeni detaylara odaklanıyor. İşte Huawei P70 tasarımı!

Huawei P70 tasarımı

Huawei P70 modelinin tasarımı lansmana az bir mühlet kala ortaya çıktı. Buna nazaran telefonda daha evvel çok fazla karşılaşmadımız yeni bir üçlü kamera adası bizleri karşılıyor. Bu heyetimin bir epey çıkıntılı olduğunu belirtelim.

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station, Huawei P70 modelinin kamera özelliklerini gözler önüne serdi. Buna nazaran akıllı telefonda değişken diyafram açıklığına sahip 50 Megapiksellik Sony IMX989 ana kamera yer alacak. Bununla birlikte, 50 Megapiksellik ultra geniş açı ve 50 Megapiksellik 4x periskop telefoto sensörü karşımıza çıkacak.

Akıllı telefonun ön paneliyle ilgili rastgele bir bilgi mevcut değil, lakin selefini de dikkate alarak delikli bir ekran dizaynıyla geleceğini söyleyebiliriz. Bunun dışında akıllı telefon ALT-AL10 numarasıyla Geekbench bilgi tabanında göründü. Aygıt, tek çekirdekli testlerden 1.243, çok çekirdekli testlerden ise 3 bin 840 puan almayı başardı.

Geekbench veri tabanına bakarak akıllı telefonun 12 GB RAM ile geleceğini söyleyebiliriz. Olağan, burada daha farklı bellek opsiyonlarının olma ihtimalini de akıllardan çıkarmamak kıymetli. Buradaki en değişik ayrıntı ise akıllı telefonun Android 12 ile gelecek olması. Olağan bu detayların sonradan değişebileceğini belirtelim.

Seriyle ilgili sızıntılar bunlarla hudutlu değil. Çünkü kaynağa nazaran akıllı telefonlarda 6,5 ve 6,8 inç olmak üzere iki farklı ekran seçeneği mevcut olacak. Her iki opsiyon da 1,5K çözünürlük ve değişken yenileme suratına ortam sağlayan LTPO teknolojisine mesken sahipliği yapacak.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Comments are closed.