xte-mavi-tikler-artik-gizlenemeyecek-tfpAG64v.jpg

X’te Mavi Tikler, Artık Gizlenemeyecek!

Milyarder iş insanı Elon Musk idaresindeki dünyanın en tanınan mikroblog platformu X, dikkat çeken bir karara imza attı. X Premium aboneliği ile alınan mavi tik, artık tüm kullanıcılar için aktif olarak gösterilecek. Evvelden bu durum, isteğe bağlıydı ve istemeyen kullanıcılar, X’teki mavi tikleri gizleyebiliyorlardı.

X, bahisle ilgili rastgele bir açıklama yapmadı. Alınan karar, X Premium abonelerine gönderilmeye başlayan bir bildirim ile ortaya çıktı. Hâl bu türlü olunca X’in neden bu türlü bir karar aldığı anlaşılamadı.

X’in kullanıcılara gönderdiği bildirim:

X Premium’un onay işaretini gizleme özelliği yakında kullanımdan kaldırılacak. X Premium özelliklerinizi yönetmek için dokunun.

X idaresinin aldığı kararın zamanlaması dikkat çekici. Hatırlayan okurlarımız vardır; Elon Musk, bir müddet evvel bir açıklama yapmış ve kimi kullanıcılara, fiyatsız X Premium hesabı verileceğini söylemişti. Bunun üzerine de kullanıcılardan kimi tepkiler gelmişti. Çünkü pek çok kişi, fiyatsız X Premium aboneliği ile gelen mavi tikleri istemeyip, bunları gizlemeyi tercih etmişlerdi. Alınan karar, bununla ilgili gibi görünüyor.

Comments are closed.