fallout-dizisindeki-gizemli-surpriz-yumurta-bu-numara-ne-manaya-geliyor-K9ICAiLD.jpg

Fallout dizisindeki gizemli sürpriz yumurta: Bu numara ne manaya geliyor?

Video oyun dünyasının sevilen serilerinden Fallout’un uyarlama dizisi, kısa bir mühlet evvel Amazon Prime Görüntü’de izleyicilerle buluştu. Şayet dizinin tadını çıkarmak için diziye ilham veren tanınan oyunları oynamış olmanız gerektiğini düşünüyorsanız beklemenize hiç gerek yok. Çünkü dizi, yalnızca oyunlarla tıpkı cihanda geçiyor; yani oyunlardaki kıssadan bağımsız bir akışta ilerliyor. Lakin oyunun hayranları için dizinin içine serpiştirilmiş pek çok sürpriz yumurta da bulunuyor.

6. kısmın başında Walton Goggins’in canlandırdığı “sahnelerin ve ekranların yıldızı” Cooper Howard, Vault-Tec reklamında karşımıza çıktığında ekranda yanıp sönen telefon numarası buna bir örnek. Reklamda “Atom çağının gerçek bir Camelot’u” olduğunu söyleyen Cooper, bir nükleer olay durumunda yüzyıl ortası uygarlığını tekrar yaratmayı amaçlayan geniş yeraltı mahzenlerinde izleyiciyi bir tipe çıkarıyor. Akabinde izleyiciyi çabucak aramaya ve bu cennet üzere ve büsbütün inançlı konutlardan birinde yerini kapmaya davet ediyor.

İşte Cooper’ın paylaştığı Los Angeles telefon numarası hakikaten de çalışan bir numara: 213-25-VAULT. Numarayı çevirdiğinizde, birkaç saniye boyunca devam eden bir dizi acı dolu çığlık duyuyorsunuz. Bildiri atınca ise şöyle bir karşılık geliyor: “Vault-Tec’e bildiri attığınız için teşekkür ederiz. Bir sonraki uygun randevu 33 hafta sonradır, lütfen beklemede kalın!”

  • Dizi yayınlandı, Fallout oyunları uçuşa geçti

IGN’in belirttiğine nazaran, Vault-Tec hilesini test eden hayranlar şimdiden meczuplar üzere “33 hafta”nın neye gönderme yaptığını bulmaya çalışıyor. Birtakım varsayımlara nazaran bu, dizideki Ella Purnell‘in karakteri Lucy’nin meskeni olan Vault 33‘e işaret ediyor. Kimileri ise gerçek manada 33 haftanın, Kasım ayı üzere Fallout merkezli bir duyuru geleceğine işaret ettiğini düşünüyor. Yapımcılardan bu bahiste şimdi resmi bir açıklama yapılmadı.

Comments are closed.