eski-blizzard-isvereni-oyunu-bitirdikten-sonra-bagis-yapmamizi-oneriyor-ngGHLdBv.jpg

Eski Blizzard İşvereni Oyunu Bitirdikten Sonra Bağış Yapmamızı Öneriyor

 
Eski Blizzard başkanı Mike Ybarra, oyuncuların oyunu tamamladıktan sonra geliştiricilere bağış yapmaları gerektiğini öne sürdü. Twitter platformu üzerinde yayınladığı yeni bir gönderi ile birlikte Ybarra dikkatleri üzerine çekti.
 
Ybarra’nın teklifi birtakım oyuncuların tepkisin çekti
 
 
Gönderi içerisinde çeşitli ayrıntılar yer aldı ve genel olarak oyuncuların hoşnut kaldığı projelere ekstra ödeme yapması gerektiği ve geliştiricilere teşvik için bahşişte bulunmalarını önerdi. Ybarra tıpkı gönderide “çoğu kişinin bu fikirden hoşlanmayacağını” da belirtti.
 
Nihayetinde oyunu sıkıntı alabilen oyuncular elbette bu sistemin dışında tutulması gerekiyor. Genel olarak bakıldığında bu usul durumlar kişinin içinde bulunduğu toplumsal statüye ve ekonomik durumuna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Elbette sistem şu anda resmi olarak cevap bulmuyor ve bilhassa bağımsız geliştiricilerin bu üslup bahşiş durumlarından yararlanması beklenebilir.
 

Öte yandan kimi bağımsız projeler bağış yordamı ile birlikte geliştirilme etabında yer alıyor ve toplanan bağışlarla projenin yayınlanması bekleniyor. Pekala siz bu bahşiş yahut bağış konusu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sevdiğiniz oyunlara bağış yapmak ister miydiniz, yoksa aslında ben paramı verdim bu kadarı kâfi mi diyorsunuz?

Comments are closed.