epic-gamesten-korkutan-artirim-atilimi-mevcut-doviz-kurlari-guncelleniyor-2aXLaumK.jpg

Epic Games’ten Korkutan Artırım Atılımı: “Mevcut Döviz Kurları Güncelleniyor”

Steam’in dolara geçmesinin akabinde Epic Games, çok sayıda üretimde ucuz fiyatı koruduğu için oyuncuların birinci tercihi olmuştu. Hatta muhakkak başlı oyunlara artırım gelse bile doların artmasından ötürü çok sayıda oyun, Steam’deki fiyatın altında kalabilmişti. Bu bağlamda oyuncuların Epic Games’ten tek beklentisi, uygulamasını düzeltmesiydi.

Fakat şirketin geliştiricilere gönderdiği bir mail, uygulamadan çok daha kıymetli bir problemle karşı karşıya kaldığımızı gösteriyor. Şirketin geliştiricilere gönderdiği fiyat siyaseti hatırlatma maili, “Acaba son kale de düşecek mi?” dedirten telaffuzlar içeriyor.

“Döviz kurlarını en düzgün formda yansıtacak biçimde güncelliyoruz.”

Şirketin mailde söyledikleri şu halde:

“Epic Games Store, dünyanın dört bir yanında bulunan kullanıcılarıyla geniş bir kitleye ulaşıyor. Eserlerin farklı bölgelerde adil ve dengeli bir biçimde fiyatlandırılmasını sağlamak gayesiyle ortaklarımıza, eser tekliflerine özel önerilen bölgesel fiyat sınıfları sunuyoruz. Şu anda bu bölgesel fiyat sınıflarını, mevcut kuralları ve döviz kurlarını en yeterli halde yansıtacak biçimde güncelliyoruz.”
“Yakın vakitte yapmadıysan her bölge için mevcut eser fiyatlarını gözden geçirmeni öneririz. Fiyatlandırma stratejin, gaye kitlene bedel sunarken sürdürülebilir bir ticari yapılanma kurmana yardımcı olur. Rastgele bir para ünitesinde fiyat güncellemesi yapman durumunda indirim aktifliklerine katılabilmen için 30 gün beklemen gerektiğini lütfen aklında bulundur.”

Döviz kurlarının güncellenmesi, geliştiriciler artırım yapmasa bile oyun fiyatlarının artmasına sebep olacağından oyuncular huzursuz. Ancak Steam üzere bir devin kur dalgalanmalarına dayanamamasının akabinde Epic Games’i garipsemek de gerçek olmayacaktır.

Comments are closed.