microsoft-windows-10-kullananlari-rahatsiz-etmenin-yeni-yolunu-buldu-bIL9kCUF.jpg

Microsoft, Windows 10 kullananları rahatsız etmenin yeni yolunu buldu

Microsoft, hala Windows 10 kullanan Windows Insider’lar için bu haftanın başlarında yeni bir Sürüm Önizlemesi güncellemesi yayınladı. Derleme 19045.4353 güncellemesinde çok büyük bir değişiklik bulunmasa da, farklı bir ayrıntı dikkat çekiyor. Yeni güncellemede Microsoft, lokal hesabı olan kullanıcıların Microsoft Hesaplarına geçmesini sağlamak için Ayarlar uygulamasında yeni banner’ları test ediyor.

Görünene nazaran bu değişiklik kademeli bir halde kullanıcılara sunuluyor. Öbür bir deyişle, şu anda 19045.4353 numaralı derlemeye güncelleme yapan herkes bu değişikliği görmüyor. Lakin, şayet değişikliği hakikaten görmek istiyorsanız, üçüncü taraf ViVeTool uygulamasında bir komut kullanarak zorla aktifleştirebilirsiniz.

19045.4353 derlemesindeki banner’ı kendiniz görmek istiyorsanız fakat şimdi bilgisayarınızda faal olmadıysa, ViVeTool uygulamasıyla aşağıdaki adımları takip ederek özelliği açabilirsiniz. Fakat üçüncü taraf uygulamaları kelam konusunda her vakit olduğu üzere, bu süreçlerin muhakkak bir risk taşıdığını ve bu adımları denemeden evvel kıymetli belgelerinizi yedeklemenizde yarar olacağını hatırlamamız gerekiyor:

  • GitHub’dan ViveTool’u indirin ve evrakları kullanışlı ve bulunması kolay bir klasörde açın.
  • Win + R tuşlarına basın, cmd yazın ve Komut İstemi’ni Yönetici olarak açmak için Ctrl + Shift + Enter tuşlarına basın.
  • CD komutuyla ViveTool evraklarını içeren klasöre gidin. Örneğin, ViveTool’u C:Vive dizinine yerleştirdiyseniz CD C:Vive yazın.
  • vivetool /enable /id:42563876 yazın ve Enter’a basın. Ayarlar uygulamasında yeni banner’ları kapatmak için vivetool /disable /id:42563876 komutunu kullanın. Kimlik kredisi X’teki Albacore’a gidiyor.
  • Bilgisayarı tekrar başlatın.
Tags: No tags

Comments are closed.