en-saglam-orta-cag-rpg-oyunlarindan-kingdom-come-deliverancein-ikinci-oyunu-duyuruldu-video-NUjdRCYG.jpg

En Sağlam Orta Çağ RPG Oyunlarından Kingdom Come: Deliverance’ın İkinci Oyunu Duyuruldu [VİDEO]

Orta Çağ temalı rol yapma oyunu olan Kingdom Come: Deliverance’ın en beğenilen noktaları, elbet tarihi doğruluğu ve gerçekçiliği. Hayatta kalma oyunu derecesinde gerçekçiliğe sahip olan oyunda; silahlar, zırhlar ve yerler Orta Çağ tarihçileri ve alanında uzman bireyler tarafından özel olarak tasarlanmış ve bilinen gerçeklerinden birebir kopyalanmış. Alışılmış çatışma mekanikleri üzere eksi tarafları de yok değil.

Yine de kıssa anlatışı, özgürlük sunması ve aksiyonların karşılığını vermesiyle Kingdom Come: Deliverance, oyuncuların epeyce beğendiği bir üretim oldu. Bu yüzden de ikinci oyunun duyurusu, toplulukta gözle görülür bir heyecan yarattı. Duyuru fragmanı da en az duyurunun kendisi kadar heyecan verici.

Bu sefer çatışma mekanikleri düzeltilmiş mi?

Grafik modu yapılmış bir Mount & Blade üzere başlayan oyun fragmanı, Kingdom Come: Deliverance 2’nin her köşesinden öğeler içeriyor. Fragmanda kasaba hayatını, ikili alakaları, savaşları, kuşatmaları ve politik çatışmaları görüyoruz. Sinematikle oynanış ortasında gidip gelen fragmanda oyunun çatışma mekaniğinin de daha oturaklı göründüğünü söyleyebiliriz.

Warhorse Studios tarafından geliştirilen Kingdom Come: Deliverance 2, 2024 yılında çıkacak ve bilgisayar, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 platformlarına gelecek. Oyunda 15. yüzyıl Bohemya’sında iç savaş sonrasında ortaya çıkan kaosta oradan oraya sürükleneceğiz üzere görünüyor. Sizin oyun hakkındaki niyetleriniz ve beklentileriniz neler?

Comments are closed.