bir-steam-deck-kullanicisi-aleti-modlayip-15-tb-depolama-ekledi-hem-de-minimal-tartiyla-w61xjYfm.jpg

Bir Steam Deck Kullanıcısı, Aleti Modlayıp 15 TB Depolama Ekledi: Hem de Minimal Tartıyla

Oyunculuğun artık sabit bilgisayar kasalarından çıkmasına ve otobüste, vapurda, hatta yatağımızda uzanırken bile kendileriyle oynayabildiğimiz el konsollarına kadar dallandığını görüyoruz. Natürel bunu gören yalnızca bizler değiliz. Farklı firmalar da buradaki pazar boşluğunu doldurmak ismine eserlerini piyasaya sunuyorlar.

Bu bağlamda Asus ROG Ally, MSI Claw, Steam Deck ve Lenovo Legion Go üzere el konsollarından bilgisayar oyunlarını oynayabiliyoruz. Ancak bilgisayarda karşılaştığımız depolama sorunları, çok geçmeden burada da kendilerini gösterebiliyorlar. Ancak bir Reddit kullanıcısı, bu sorun için kendi tahliliyle ağızları açık bıraktı.

Cihaza eklenen 15,5 TB depolama, yüke 400 gram bile eklemiyor.

AC2334 isimli kullanıcı, Steam Deck depolamasını artırmak için kendi kurduğu seti ve tahlili paylaştı. Kelam konusu sette 2 adet USB hub olması dikkat çekiyor. Kelam konusu hub da SanDisk USB’leriyle ve SD kartlarıyla doldurulmuş. Depolama alanını artırabilmek ismine NVMe şoförü de kullanan kişi, bir öbür hub’ı da birinci hub’a bağlayıp giriş sayısını artırmış.

Söz konusu kiti aygıta basitçe takıp çıkarmak için de bir aparat kullanan kullanıcı, tüm bu heyetimle aygıta 300 gram bile yük eklememiş. Ek olarak kelam konusu hub’lar sayesinde kullanıcı, aygıtına internet bağlayabiliyor ve hdmi çıkışıyla monitöre manzara alabiliyor.

Tabii bunların ağır bedelini de batarya ödüyor. Bu yüzden de kelam konusu setle seyahat esnasında oyun oynamak pek de mümkün görünmüyor.

Comments are closed.