en-guclu-islemciyle-sahne-alacak-vivo-x-fold-3-tasarimi-ortaya-cikti-CiSWF3If.jpg

En güçlü işlemciyle sahne alacak vivo x Fold 3 tasarımı ortaya çıktı!

Akıllı telefon dünyasında katlanabilir modeller değerli bir popülerliğe ulaştı. Bu alanda doruktaki isimler ortasında ye almak isteyen vivo, yeni katlanabilir modeli için ağır bir mesai içinde. Son periyotta model hakkında sızıntı bilgiler artış gösteriyor.

Vivo x Fold 3, Snapdragon 8 Gen 3 kullanan birinci katlanabilir telefon olacak

Vivo’nun katlanabilir akıllı telefonuna artık sayılı günler kaldı. Bugüne dek birçok sızıntı bilgisini paylaştığımız aygıtla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Digital Chat Station’ın paylaşımına nazaran Vivo x Fold 3, Snapdragon 8 Gen 3 ile sahne alacak. Böylelikle model, bu işlemciyi kullanan birinci katlanabilir aygıt olacak.


Kaynak: Digital Chat Station

4 nm teknolojisiyle üretilen Snapdragon 8 Gen 3’te 1 adet 3.3 GHz ARM Cortex-X4, 3 adet 3.2 GHz ARM Cortex-A720, 2 adet 3.0 GHz ARM Cortex-A720 ve 2 adet 2.3 GHz ARM Cortex-A520 çekirdekleri mevcut. Firma yeni yongasında Ray Tracing dayanaklı Adreno 750 grafik ünitesine yer veriyor.

Sızdırılan bilgiler ortasında vivo modelinin tasarımı da yer alıyor. Görsele bakılırsa aygıtta üç kameralı ve Zeiss logolu oval bir adaya sahip olacak. Aygıtta OIS takviyeli 50 Megapiksel ana kamera, 50 Megapiksel ultra geniş açılı kamera ve telefoto kameranın eşlik ettiği 64 Megapiksel periskop lens yer alacak.

Daha evvelki bilgilere nazaran ise vivo’nun yeni modeli 100W kablolu, 50W kablosuz süratli şarj dayanağına sahip olacak. Kasanın içerisinde 5700 mAh‘lik bir pil taşıyacak olan aygıt, dakikalar içerisinde tam şarja ulaşacak. Ek olarak her iki panelde de UD parmak izi tarayıcısı yer alacak.

Comments are closed.