en-duzgun-playstation-4-oyunlari-2024te-oynayabileceginiz-en-uygunlar-listesi-EGzQUPSZ.jpg

En düzgün Playstation 4 oyunları – 2024’te oynayabileceğiniz en uygunlar listesi!

İçindekiler

  1. 1. Red Dead Redemption 2
  2. 2. Control
  3. 3. God of War
  4. 4. Horizon Zero Dawn
  5. 5. Marvel’s Spider-Man + Miles Morales
  6. 6. Final Fantasy VII Remake
  7. 7. Persona 5 Royal

PlayStation 4, oyun dünyasının efsanevi konsollarından biri olarak ismini yazılı tarihe altın harflerle kazıdı. 2013 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, PlayStation 4 oyunları milyonlarca oyuncuyu büyüledi, birçok maceraya yelken açmasını sağladı ve hislerini en ağır halde yaşamalarını sağladı. Elbette artık piyasada PS5 var ve birçok oyuncu yeni konsollara geçmiş durumda. Fakat, 2024 yılında bile PlayStation 4 platformunda günümüze uygun oynanabilecek tonlarca kaliteli üretim var.

İşte, 2024’te PlayStation 4’te keyifle oynayabileceğiniz, unutulmaz 7 oyunu sizin için derledik. Hazırsanız, kontrolcünüzü elinize alın ve modası asla geçmeyen bu oyunları kesinlikle oynayın.

1. Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, GTA serisinin gerisindeki grup olan Rockstar’dan öbür kimsenin ortaya çıkaramayacağı çeşitten bir oyun. Bir stüdyo fakat bu kadar başarılı olduğunda bir oyuna milyonlarca dolar ve mesai harcayabilir. Rockstar’ın oyunda yarattığı dünya, büyüleyici ve alışılmadık derecede akıcı bir kıssa için eksiksiz bir taban oluşturuyor.

2. Control

Alan Wake’in anlatısını ve Quantum Break’in çılgın güçlerini birleştirdiğinizde işte ortaya bu türlü oyun çıkıyor; Control. oyunda kayıp kardeşini arayan bir bayan olarak oynarken, gerçeklik ve fantastik ortasında ince bir çizgi olduğunu çarçabuk öğreniyorsunuz.

The X-Files ve doğaüstü olayları severek büyüyen herkes için bu oyun sahiden bulunmaz bir nimet. Ayrıyeten, son on yıldır oyunlara hakim olan açık dünya formülünü hem rafine eden hem de geliştiren yaratıcı bir stüdyonun en uygun örneği.

3. God of War

SIE Santa Monica Studio’nun God of War’u seriyi başarılı bir halde yine başlatırken evvelki oyunların anlatı zayıflıklarını daha güçlü hale getirmeyi başarıyor. Kratos artık bir baba, kamera artık esasen omzuna bağlı ve Sony’nin elinde artık daha harika bir seri var. Kıssası destansı, anlatı etkileyici ve düzey tasarımı büsbütün harika. Bu da onu bu listedeki en âlâ görüntü oyunlarından biri yapıyor.

4. Horizon Zero Dawn

Yıllarca çeşitli Killzone oyunlarıyla boğuşan geliştirici Guerrilla Games, sonunda Horizon Zero Dawn ile güçlü ve yaratıcı yeni bir oyun ortaya çıkardı. Oyun süper kıyamet sonrası açık dünyasını savaş ve sessiz lakin unutulmaz bir öykü ile harmanlıyor. Elbette, yeni bir çığır açmıyor, lakin Horizon her şeyi o kadar yeterli yapıyor ki bunun çok fazla kıymeti yok.

5. Marvel’s Spider-Man + Miles Morales

Artık ağ fırlatmak için GameCube’teki Spider-Man 2’yi oynamak zorunda değiliz. GameCube’teki bu oyun neredeyse 15 yıl boyunca bir Örümcek Adam oyunu için altın standart olarak kabul edildi; üstelik o kadar yeterli bir oyun olmamasına karşın.

Marvel’s Spider-Man ise tam bir muvaffakiyet öyküsü. Insomniac’ın PlayStation’a özel oyunu, New York City’de dolaşmanın nasıl bir şey olduğunu şimdiye kadarki en düzgün haliyle sunarken, Batman: Arkham serisinin dövüşlerinden ziyadesiyle esinleniyor. Ayrıyeten başlaması biraz vakit alsa da sonunda ağızları açık bırakan bir öyküye sahip.

6. Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII, tüm vakitlerin en yeterli 10 oyunu listelerini tekraren süslemiş ve uzun soluklu Japon RPG serisini poligonlar, 3D haritalar ve 32-bit konsolların yenilikleriyle tanıştıran kült oyunlardan biriydi. 23 yıl sonra ve 3 PlayStation yinelemesinden sonra Square Enix, nihayetinde oyunu tekrar düzenlemeye değil, tekrar yapmaya karar verdi.

FF7R’nin dövüşleri, serinin son oyunu Final Fantasy XV’dekilerden daha akıcı ve daha keyifli. İkonik paralı asker Cloud’dan Barret ve Aerith’e kadar her karakter, kendileri ve düşmanları ortasındaki boşluğu çok farklı formlarda kullanarak büsbütün farklı formlarda oynuyor. Birtakım alt vazifeler oyuna yalnızca birkaç saat daha fazla müddet eklemek için koyulmuş üzere hissettirse de orijinalin dünyası PS4 için itinayla tekrar tasarlandığından bu çok da değerli bir sorun değil.

7. Persona 5 Royal

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

2024’te Oynanabilecek En Güzel Futbol Oyunları – Futbol Tutkunları Buraya!

En yeterli öykülü görüntü oyunları (2024): Sıkı senaryoya sahip 8 oyun

En âlâ endişe oyunları 2024 – “Ben korkmam” diyenleri bile tir tir titretecek

En güzel FPS oyunları 2024: Tüm geriliminizi atacağınız en uygun FPS oyunlarını listeledik

En yeterli multiplayer oyunları: Arkadaşlarınızla doyasıya eğleneceğiniz en âlâ multiplayer oyunları

En âlâ açık dünya oyunları 2024! Birbirinden keyifli tanınan açık dünya oyunlar

En yeterli parasız oyunlar: Parasız oynayabileceğiniz eksiksiz oyunlar

En güzel 10 savaş oyunu (2024 yeni liste)

2024’ün en güzel Roblox oyunları! Yaratıcı, eğlenceli, sürükleyici

2024’ün en uygun strateji oyunları! Birbirinden uygun 8 oyunu listeledik

En düzgün PC oyunları (2024 yeni liste)

2024 Yılında Oynayabileceğiniz En Uygun Taşınabilir Oyunlar

İnternet olmadan oynayabileceğiniz en düzgün taşınabilir oyunlar

Comments are closed.