en-l-5-tasinabilir-uygulama-vhqJBcjq.webp

En âlâ 5 taşınabilir uygulama!

Akıllı telefonlar, günümüzün en büyük teknolojilerinden biri olarak dikkat çekiyor. Sahip oldukları geniş özellik yelpazesiyle hayatımızın vazgeçilmez bir modülü haline gelen bu aygıtlar, uygulamalar ile daha da fonksiyonel hale geliyor. Biz de bu içeriğimizde en yeterli taşınabilir uygulamaları sıraladık.

Tavsiye edilen en âlâ taşınabilir uygulamalar

ChatGPT

ChatGPT, son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte ortaya çıkan yapay zeka araçlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kendisi, sorduğunuz çabucak her soruya karşılık verebilecek kapasitede olan bir sohbet botu. Yemek tanımı almaktan soru çözdürmeye, özel günler için ileti yazdırmadan yazılım geliştirmeye kadar pek çok maksat için kullanabilirsiniz.

  • ChatGPT – Android (Play Store)
  • ChatGPT – iOS (App Store)

Ahali

WinArt takımı tarafından geliştirilen Ahali, büsbütün fiyatsız bir arkadaşlık ve sohbet platformu. Kullanıcıların ilgi alanlarına nazaran uygun sohbet odalarında yeni beşerler ile tanışabilmesini sağlayan bu uygulama, fotoğraf galerileri oluşturup paylaşmayı da mümkün kılıyor.

  • Ahali – Android (Play Store)
  • Ahali – iOS (App Store)

Duolingo

Duolingo, İngilizce, Almanca ve Rusça üzere lisanları öğrenmek isteyenler için bir lisan uygulamasıdır. Esnek vakit idaresi ve eğlenceli öğrenme tecrübesiyle, lisan öğrenmeyi keyifli hale getiriyor. Duolingo, Android yahut iOS’un yanı sıra bilgisayar üzerinden de kullanılabilir. Lisan öğrenme sürecini farklı platformlarda sürdürmek, kullanıcılara geniş bir erişim imkanı sunuyor. Duolingo da en âlâ taşınabilir uygulamalar ortasında yer alıyor.

  • Duolingo – Android (Play Store)
  • Duolingo – iOS (App Store)

Tureng

Google Çeviri’ye alternatif olarak görülen Tureng, bir kelamlık uygulamasıdır. Rastgele bir sözün manasını öğrenmek istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Öbür Çeviri araçları bazen yanlış çeviri yapıyorken, Tureng birçok vakit yanlışsız olmasıyla öne çıkıyor. Bu da her telefonda olması gereken kullanışlı uygulamalardan bir tanesi.

  • Tureng – Android (Play Store)
  • Tureng – iOS (App Store)

PhotoMath

Özellikle matematik ile ortası yeterli olmayan bireyler için tavsiye ettiğimiz PhotoMath de en uygun taşınabilir uygulamalar ortasında yer alıyor. Kelam konusu uygulama, isminden da anlayabileceğiniz üzere fotoğrafını çektiğiniz matematik sorununun tahlilini gösteriyor.

  • PhotoMath – Android (Play Store)
  • PhotoMath– iOS (App Store)

Comments are closed.