bira-markasi-heineken-telefon-uretti-karsinizda-buram-buram-nostalji-ve-arpa-mayasi-kokan-boring-v1jGir9U.jpg

Bira Markası Heineken, Telefon Üretti! Karşınızda Buram Buram Nostalji ve Arpa Mayası Kokan Boring Phone

Finlandiya merkezli teknoloji devi HMD, bira markası Heineken ABD’li bir sokak giysi markası Bodega ile iş birliği kurarak son vakitlerde göreceğiniz en farklı telefonlardan birini tanıttı. Aygıt, “sıkıcı telefon” manasına gelen “Boring Phone” ismine sahip.

Telefonun bu ismi almasının bir nedeni var. Çağdaş telefonların birçoklarında gördüğümüz özellikleri içermiyor. Şirketler, akıllı telefonların dikkatimizi çok dağıttığını ve ilgimizi çektiğini söyleyerek bu türlü bir aygıt çıkardıklarını tabir etmiş.

Sınırlı sayıda üretilecek Boring Phone, yalnızca SMS ve arama özelliğine sahip (tabii ki yılan oyunu da var)

Boring Phone, nostaljik bir aygıt. Yıllar yıllar evvel herkesin elinde gördüğümüz telefonlara benzeyen kapaklı dizaynla geliyor. Matrix’ten fırlamış üzere görünen dış kısmı şeffaf olması nedeniyle bir epey farklı. İçini büsbütün görebiliyorsunuz. Hem ismi hem de şeffaf dizaynının Nothing Phone’u andırdığını söylemek yanlış olmaz. İkonik T9 klavyeyi de unutmayalım.

Cihazın maksadı kullanıcısını akıllı telefonların olmadığı vakte götürmek. Bu nedenle Boring Phone’da hiçbir uygulama bulunmuyor. Ne toplumsal medya platformları var ne de daima gelen bildirimler. Yalnızca SMS ve arama desteği var. Bir de oyun oynayabiliyorsunuz. Cihazda ikonik yılan oyunu var.

Hem dışında hem de içinde ekran var. İçte 2,8 inçlik QVGA, dışta ise 1,77 inçlik bir panel bulunuyor. Bunlar dışında 0,3 MP’lik bir kamera, 3,5 mm kulaklık girişi, 2G, 3G ve 4G desteği üzere özellikleri de ekleyelim.

Boring Phone, 5000 adet üretilecek ve satışa sunulmayacak. Bunun yerine toplumsal sosyal medya üzerinden yapılacak çekilişlerle insanlara hediye edilecek. Birinci olarak Birleşik Krallık’ta çıkacak, sonra öbür pazarlarda dağıtılacak.

Comments are closed.