gta-yayincisi-take-two-isten-cikarmalara-hazirlaniyor-ezAkX9p9.jpg

GTA Yayıncısı Take-Two İşten Çıkarmalara Hazırlanıyor

 
2K, The Gearbox Entertainment Company, Private Division ve Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive Software yeni bir işten çıkarma atılımına başvuruyor. Açıklanan ayrıntılara nazaran şirket iş gücünün yaklaşık %5’ini yani 600 çalışanını işten çıkaracağını aktarıyor.
 
Bazı projeler de iptal edilecek
 
 
 
Maliyet azaltma programının bir modülü olarak çıkarılmaya hazırlanan bireyler ile bir arada toplamda 200 milyon dolara varan masraftan kaçınmak isteniyor. Çıkarılacak çalışanların yanı sıra tıpkı vakitte şu anda geliştirilme basamağında bulunan birkaç projenin de iptal edileceği belirtiliyor. Hangi projelerin iptal edileceği bilinmiyor.
 

Take-Two Interactive Software tarafından açıklanan ayrıntılara nazaran gerçekleştirilecek olan işten çıkarma atılımı, 165 milyon dolardan fazla yıllık tasarruf sağlayacak. İptal edilen projeler toplam masrafların 140 milyon dolarını oluşturacak. Öbür taraftan kıdem tazminatı ve çalışanlara ilişkin maliyetlerin 35 milyon dolara kadar ulaşması bekleniyor. Take-Two ayrıyeten birtakım ofis alanlarını da azaltacağını bildiriyor.

Tags: No tags

Comments are closed.