electronic-arts-kuculmeye-mi-gidiyor-BH4rWHlN.webp

Electronic Arts küçülmeye mi gidiyor?

Son günlerde teknoloji dalında sular durulmuyor. Sevilen oyun şirketlerinden Electronic Arts da, toplu işten çıkarma yapan kuruluşlar ortasındaki yerini aldı. Dünya çapında farklı departmanlardaki 670 çalışanıyla yollarını ayıracak olan firma, böylelikle toplam iş gücünün %5’ini yitirmiş olacak.

Bu durum, Ridgeline Games stüdyosunun kapanacağı ve Respawn Entertainment’ın geliştirmekte olduğu Star Wars oyununun iptal olacağı manasına geliyor. 2023 yılının Mart ayında da tam 774 çalışan işten çıkarılmış, bundan ötürü şirketin geleceği hakkında büyük soru işaretleri doğmuştu. İşte tüm detaylar…

Electronic Arts, işten çıkarma kervanına katıldı!

Need for Speed ve Battlefield üzere tanınan serilerin yaratıcısı Electronic Arts, pandemi periyodunda yaptığı ağır işe alımların bedelini ödüyor diyebiliriz. İşçi sayısında önemli bir daralmaya gidecek olan şirket, buradan arta kalacak bütçeyi öbür projelerine kaydırmayı amaçlıyor.


Sizce Electronic Arts’ın sıradaki projesi ne olacak?

Daha evvel açıklanan Iron Man ve Black Panther oyunlarının ise hala geliştirilmekte olduğu söylenirken, kimi dedikodulara nazaran bu oyunlar kestirim edildiğinden daha geç piyasaya sürülebilir.

Bu haberin, teknoloji şirketlerinin yaşadığı büyük dönüşümün bir kesimi olarak bedellendiriliyor. Covid periyodunda devasa bir işe alım sürecine giren teknoloji devleri, bu periyot sona erip talep azaldığından dolayı işçi çıkarmak durumunda kalıyor. Bu durum kesimde tatları kaçırsa da, başka yandan epey gerekli bir atak üzere görünüyor. Günün sonunda, tüm bu gelişmelerin oyuncuların faydasına olmasını temenni ediyoruz.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Electronic Arts’ın uygulamakta olduğu strateji hakikat mu? Karşılıklarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok pahalı.

Comments are closed.