apple-id-isminin-degistirilecegi-tez-edildi-pekala-yeni-isim-ne-olacak-4NgklWMF.jpg

“Apple ID” İsminin Değiştirileceği Tez Edildi: Pekala Yeni İsim Ne Olacak?

ABD merkezli teknoloji devi Apple ile ilgili dikkat çeken bir tez gündeme geldi. Şirkete yakın ve hususa aşina kaynaklandırılan haberlere nazaran Apple, “Apple ID” olarak isimlendirdiği sistemde isim değişikliği yapacak. Değişimin iOS 18’le hayata geçirileceği konuşuluyor.

Apple ID, kullanıcıların App Store yahut iCloud üzere hizmetlere erişimek için kullanılan bir kayıt sistemi. Yani aslında Apple’daki hesabınız. İşte Apple da tam olarak bu türlü düşünüyor. Şayet argümanlar gerçek olursa Apple ID, iOS 18 prestijiyle “Apple Hesabı” (Apple Account) olarak anılmaya başlayacak. Kullanıcılar, Apple’ın hizmetlerinde Apple ID ibaresi yerine, Apple Hesabı ibaresi görmeye başlayacaklar.

Tüm kullanıcılar için daha anlaşılır olacak

Apple ID, bilhassa de İngilizce konuşulan ülkelerde gayet anlaşılır bir tabir. Lakin öbür ülkelerde durum biraz daha farklı. Mesela Türkiye için konuşacak olursak “ID” yerine “Hesap” sözünün kullanılması çok daha anlaşılabilir oluyor. Apple ID’nin ismi hakikaten değişirse tüm kullanıcılar için daha anlaşılır bir tabir kullanılmaya başlamış olacak.

Apple’ın geleceğe yönelik planlarıyla ilgili aktarabileceklerimiz şimdilik bu kadar. Görünen o ki hususun netleşmesi için WWDC 2024 aktifliklerine kadar beklememiz gerekecek.

Comments are closed.