efsane-seri-mobilde-de-oyuncularla-bulusuyor-age-of-empires-mobiledan-oynanis-fragmani-geldi-zJnSQp1p.jpg

Efsane Seri, Mobilde de Oyuncularla Buluşuyor: Age of Empires Mobile’dan Oynanış Fragmanı Geldi

Strateji oyunu dendiğinde akla gelen birinci üretimlerden olan Age of Empires serisi, bilhassa de ikinci ve dördüncü oyunuyla oyuncuların kalbinde kendine yer kazanmıştı. Hâlâ da kendine sadık kitlesiyle sürat kesmeden yoluna devam ediyor. Çünkü çoğumuz unutmuş olabilir ama seri, battle royale akımını bile oyununa katmıştı.

Şimdiyse sevilen serimiz, taşınabilir oyuncularla buluşuyor. Aslında bu haber pek de yeni sayılmaz lakin daha yeni yayımlanan oynanış fragmanına kadar Age of Empires Mobile hakkında bir fikrimiz yoktu. Lafı fazla uzatmadan gelin fragmana ve oyun ayrıntılarına bakalım.

Age of Empires Mobile fragmanı:

Tahmin edebileceğimiz üzere bu oyun, bilgisayardaki Age of Empires tecrübesini mobile taşımayı amaçlıyor. Gördüğümüz kadarıyla Fransa, Roma, Çin ve Bizans imparatorluklarına hayat verebiliyoruz. Friedrich Barbarossa, Kraliçe Sheba üzere kıymetli isimlere liderlik edeceğimiz oyun, varlıklı bir strateji tecrübesini göz alıcı grafiklerle sunacağını belirtiyor.

Aynı anda yüzlerce oyuncuyu barındıracak geniş çaplı savaşları mümkün kılacak Age of Empires Mobile; savaş öncesi planlama ve öteki oyuncularla teğe bir kapışabileceğiniz modlar üzere ek özellikleri de barındıracak. Kelam konusu imal hem geliştiricileri hem de oyuncuları heyecanlandırmış durumda.

Bilgisayardaki tecrübesi mobilde de birebir zevkle sunup sunamayacağını daima birlikte göreceğiz. Sizce Age of Empires Mobile, sağda solda reklamını gördüğümüz oyunlardan bizi kurtarabilecek mi?

Comments are closed.