dunyanin-en-cok-oynanan-moba-oyunu-honor-of-kings-turkiyeye-geldi-invitational-turnuvasi-istanbulda-gVSfMX9d.jpg

Dünyanın En Çok Oynanan MOBA Oyunu Honor of Kings Türkiye’ye Geldi: Invitational Turnuvası İstanbul’da Başlayacak

Günlük 100 milyon faal kullanıcısıyla dünyanın en çok oynanan MOBA oyunu olan Honor of Kings’in, ön kayıtları geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Oyun, ön kayıt sürecinin akabinde fiyatsız olarak Türkçe takviyesiyle geçtiğimiz hafta ülkemizde kullanıma sunuldu.

TiMi Studio Group ve Level Infinite imzalı imal, lansman ayına özel olarak 72 başlangıç kahramanı büsbütün fiyatsız olarak çıkış yaptı. Oyuna ilerleyen süreçte lokal kahraman ve kostümlerin de getirileceği belirtildi.

İstanbul’da 9 milyon TL’yi aşan ödül havuzuna sahip turnuva gerçekleştirilecek

Bunlara ek olarak espor ekosistemine 15 milyon dolar yatırım planı oluşturan Honor of Kings, bu programın birinci ayağını İstanbul’da başlatacak. Yani İstanbul, 2-10 Mart tarihleri arasında Invitational Series’in birinci turnuvasına mesken sahipliği yapacak. Aktiflik, Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

Honor of Kings Invitational 1. dönem turnuvasında Türkiye dahil 5 farklı ülkeden espor grupları katılacak. Bu kadrolar, 9 milyon TL’yi aşan ödül havuzu ve Honor of Kings’in 2. dönemine yükselme talihi için gayret edecek. Turnuvaya Beşiktaş Esports, FUT KAOS ve IW WRX olmak üzere Türkiye’den üç grup katılacak.  10 Mart’ta final müsabakalarının gerçekleşeceği tertip, Honor of Kings Türkiye’nin YouTube ve Twitch kanallarından canlı olarak yayımlanacak.

Comments are closed.