dji-birinci-tasinabilir-guc-istasyonlarini-tanitti-gereksiniminiz-olmasa-da-almak-isteyeceksiniz-video-TODcac4f.jpg

DJI, Birinci Taşınabilir Güç İstasyonlarını Tanıttı: Gereksiniminiz Olmasa da Almak İsteyeceksiniz [VİDEO]

Birbirinden çeşitli kullanıcı sınıflarına yönelik eserler üreten DJI, başta drone ve kamera eserleriyle karşımıza çıkıyor. Alışılmış birinci etapta genel kullanıcıya bu eserleri sunsa da şirket, endüstriyel alanda da kendini gösteriyor. Ancak genel kullanıcının birkaç adım ötesinde, endüstriyel alanın da gerisinde olan gereksinimlere sahip kullanıcılar için de DJI kataloğunda eserler var.

Yeni tanıtılan güç istasyonları da bu kategoriye düşüyor üzere görünüyor. Başta gözünüze biraz büyük görünebilirler. Ancak Power 1000 ve Power 500 modelleri, telefonunuzu şarj etmekten büyük aletlere güç sunmaya, elektrik kesintisinde güç sağlamaktan DJI drone’larınızı süratli şarj etmeye kadar pek çok avantaj sunuyor.

İki modelde de SDC girişleri var.

Smart DC olarak açılan SDC girişleri, kimi DJI drone bataryalarını süratli şarj etmenizi mümkün kılıyor ve bunun yanında pek çok aksesuar için de dayanak sağlıyor. Power 500 modelinde 1 adet SDC Lite girişi yer alırken Power 1000 modelinde hem SDC hem de SDC Lite bulunuyor.

4000 şarj döngüsüne dayanıklı olduğu belirtilen istasyonlar, bu taraflarıyla rahatça kullanılabilir. Çok şarj yahut akım üzere durumlara karşı çok sayıda güvenlik tedbiri de aygıtlarda yer alıyor. Bu aygıtlar için rastgele bir mobil uygulama yok. Alışılmış bu cins güç istasyonları kelam konusu olduğunda bir uygulamaya gerek de yok.

1024Wh kıymetiyle gelen Power 1000 modelinde 140W çıkış veren iki Type-C yuvası var. AC çıkışı ise 2400W düzeyine kadar güç üretebiliyor. Power 1000, 1200W azamî güçle yalnızca 70 dakikada tam şarja ulaşıyor. Power 500 modelinde ise 100W Type-C yuvaları var. Azamî şarj olma bedeli ise 540W. Power 1000 modeli 13, Power 500 modeliyse 7,3 kilogramlık tartılara sahip.

Arabanızın çakmaklığından bu güç istasyonlarını şarj etmek istediğinizde, 49 dolarlık adaptörü satın almanız gerekiyor. Siz bu güç istasyonlarını nasıl buldunuz?

Comments are closed.